Polemik & Kulis
16 Ara 2017 16:28 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:14

İhlaszedelerin paralarını almak için gitmedikleri yer kalmadı!

İhlaszedelerin yıllardır ödenmesi vaat edilen paralarını yine alamadıkları ortaya çıktı.

Google Haberlere Abone ol
Aydınlık Gazetesi’ni ziyaret eden İhlaszedeler adına sosyal medyada oluşturulan platformun kurucularından Hadi Sakioğlu 12 yıldır alacaklarının peşinde koştuklarını ama bir türlü tahsilat yapamadıklarını belirtti.

Dalga mı geçiliyor?
Daha önce alacaklarının 2016 sonuna kadar ödeneceği sözü verildiğini söyleyen Sakioğlu, “Bütün alacaklarımız ödenecekti. Ama ödenmedi. İhlas Holding avukatı Abdurrahman Gök'le ve Tasfiye Kurulu Başkanı irfan Hattatoğlu ile görüştük. Şimdi de 2021 yılı sonuna ödeme tarihi veriyorlar. Resmen bizimle oynanıyor. Dalga geçiliyor" dedi.

Parayı inşaata mı yatırıyorlar?
Alacaklarının sadece anaparalarının ödeneceğinin söylendiğini kaydeden Sakioğlu, "Bizim paramızı 12 yıl önce aldılar. Aradan 12 yıl geçmiş şimdi sadece anaparanızı veririz diyorlar. Bu kabul edilir bir durum değil. 12 yılda paramız pul oldu. Kabul etmeyiz. Kendileri inşaat yapıyor. Onlar kazanıyor biz ortada kalıyoruz" diye konuştu.

Hayatını kaybeden mudiler var...
Şu anda CHP tarafından Meclis'e sunulmuş bir yasa önerisi bulunduğunu ifade eden Sakioğlu şunları söyledi: "M. Akif Hamzaçebi tarafından verilen yasa önerisi kabul edilirse tasfiyeyi TMSF yapacak. Bu en iyi çözümdür. AKP ve muhalefet partisi milletvekilleriyle görüşmelerimizi sürdüreceğiz. Birçok arkadaşımız zor durumda. Hatta sağlığını kaybedenler bile oldu. Üzüntüden kansere yakalananlar var. Sorunumuz kangren halinde. Çözüm bekliyoruz."(Aydınlık Gazetesi)