Medya Günlüğü
06 Haz 2019 13:04 Son Güncelleme: 06 Haz 2019 13:12

Hüseyin Gülerce Binali Yıldırım'ı uyardı: Canlı yayına katılma, yoksa Fatih Portakal...

Star Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasında planlanan canlı yayın öncesinde dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Hüseyin Gülerce Binali Yıldırım'ı uyardı: Canlı yayına katılma, yoksa Fatih Portakal...

Bir dönem adı Gülen Cemaati ile anılan Star yazarı Hüseyin Gülerce, AKP ve CHP'nin adayları Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun yapacağı ortak canlı yayın için endişeli olduğunu açıkladı. Gülerce, "Bu tartışmadan Binali Bey galip çıksa bile, yabancı medya, sosyal medya ve FOX TV’de Fatih Portakal ile Sözcü gazetesi, İmamoğlu’nu ilk dakikalarda muzaffer ilan edeceklerdir" ifadesini öne sürdü. 

Gülerce'nin "Ortak canlı yayın riski" başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle: 

Böyle bir ortamda Binali Yıldırım’ın, Ekrem İmamoğlu ile televizyonda ortak canlı yayında karşı karşıya gelmesi iyi olur mu, doğrusu karar veremiyorum. 

Endişe etmiyor değilim. İmamoğlu projesinin sahipleri, bu tartışmayı, profesyonel destekle farklı bir zemine çekeceklerdir. Binali Bey “Sadece İstanbul’u konuşalım” derken, İmamoğlu “Her şeyi konuşacağız” diyor. 

Elbette AK Parti yönetiminin alacağı kararı desteklerim. Ama unutmayalım, karşınızda her türlü şirretliği yapabileceklerini düşündüğünüz, yalanları peş peşe sıralarken sanki en doğruyu söylüyormuş gibi yapan bir rakibiniz var… 

Tamam, böyle bir canlı yayında İmamoğlu’nun asıl yüzü ortaya çıkar, rezil olur ve bizim açımızdan bu iş o akşam bitebilir… 

Ama eminim, bu tartışmadan Binali Bey galip çıksa bile, yabancı medya, sosyal medya ve FOX TV’de Fatih Portakal ile Sözcü gazetesi, İmamoğlu’nu ilk dakikalarda muzaffer ilan edeceklerdir.