Polemik & Kulis
20 Eki 2018 15:24 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:55

Haber Global'den ayrılık! Hangi ödüllü isimle yollar ayrıldı? (Medyaradar/Özel)

Genel Yayın Yönetmeni değişikliğinin ardından Haber Global'de başlayan hareketlilik sürüyor.

Global Medya Group A.Ş.’ye ait yeni haber kanalı Haber Global, yayın hayatına 24 Eylül’de 'merhaba' demişti.

Birçok usta ismi kadrosunda toplayarak iddialı bir şekilde yayın hayatına giren kanalda geçtiğimiz günlerde yaşanan büyük kriz sonrası, Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş, Haber Koordinatörü İnan Demirel ve Haber Müdürü Bengü Şap istifa kararı almıştı.

Bu istifaların ardından kanalın Genel Yayın Yönetmenliği görevine deneyimli haberci Erdoğan Aktaş getirilmişti.

Deprem etkisi yaratan bu gelişme sonrası kanalda başlayan hareketlilik sürüyor. Bir taraftan transferlerin gerçekleştirildiği Haber Global'den diğer taraftan ayrılık haberleri de geliyor.

Kanalla yollarını ayıran son isim 17 kez gazetecilik başarı ödülüne layık görülen Güngör Karakuş oldu. Haber Global'de editör olarak görev yapan Güngör Karakuş, kurum ile yollarını ayırma kararı aldı.Güngör Karakuş kimdir?

Gazeteciliğe 1998 yılında Sabah Gazetesi’nde başladı. 10 yıl çalıştığı kurumdan Habertürk’e transfer oldu. 9 yıl Habertürk Gazetesi ve  Habertürk TV’de görev yaptı. Daha sonra Milliyet internet sitesine Haber Müdürü olarak geçti. Son olarak kuruluş aşamasında Haberglobal’e Editör olarak transfer olmuştu.

Abdi İpekçi Gazetecilik başarı ödülü sahibi olan Karakuş, 6 kez Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, 1 kez de Metin Göktepe Gazetecilik başarı ödülü başta olmak üzere toplam 17 gazetecilik başarı ödülü kazandı.