Medya Günlüğü
21 Oca 2018 09:09 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 01:57

Ertuğrul Özkök açıkladı: Türkiye'nin en yakışıklı 11 Fenerbahçelisi

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, en yakışıklı Fenerbahçelileri açıkladı.

Ertuğrul Özkök açıkladı: Türkiye'nin en yakışıklı 11 Fenerbahçelisi
Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, bugünkü köşe yazısında 'Türkiye'nin en yakışıklı 11 Fenerbahçelisi' açıkladı. Özkök kendisini ise 'Testesteronu en yüksek Fenerbahçeli' ilan etti.

İşte Ertuğrul Özkök'ün bugünkü yazısından o bölüm:

Türkiye'nin en yakışıklı 11 Fenerbahçelisi

1- MUSTAFA KEMAL

KLASMAN DIŞI AÇIK ARA

En yakışıklı Fenerbahçeli o. Hangi kategoriyi yazarsanız yazın, yakışıklılık, giyim kuşam, karizma, etkinlik, hayranlık, liderlik, vatana hizmet...

Hepsinde açık açık açık ara Mustafa Kemal...

İyi ama o Fenerbahçeli mi diye sormayın...

Bugün bu ülkede adı “milli” olan ligler varsa... Statlarımızın tepesinde Türk bayrağı asılıysa, maçlarımızı o bayrağın altında oynuyorsak... Her kulübün kurucusu da, onursal başkanı da, bir numaralı taraftarı da o...

2- CAN BARTU

FENER’İN İKİNCİ EN EFSANE YAKIŞIKLISI

Modernite 10 puan... Giyim kuşam 10 puan... Karizma 10 puan... Formayı taşıma 10 puan... Karizmayı sürdürebilirlik 10 puan. Puro içme sanatı 10 puan. Etkileyicilik 10 puan.

Hem futbol, hem basketbol... Sadece Türkiye’nin değil İtalya’nın da Sinyor Bartu’su

Banko iki numara...

3- TARIK AKAN

UNUTTURAMAZ KİMSE ONU

Taraftarın hası... Mertliğin ve duruşun kitabını yazmış adam. 3 Temmuz’dan sonra şaha kalkmış bir Fenerbahçelilik ruhu varsa... İşte onu en iyi taşıyan taraftarlardan biri. Önceleri güzel çocuktu. Sonraları yakışıklı adam oldu. En sonunda da adam gibi adam oldu.

“Asrın yakışıklımız” o bizim...

4- KADİR İNANIR

EN YAKIŞIKLI EN AĞIR ABİ

Karadeniz’e bir kontenjan ayırmak gerekirse, banko onun. Ayırmasak da yine onun. Harbi Fenerbahçelidir. Üzerinde forma olmasa bile, şöyle duruşuna bir bakıp “Bu arkadaş muhakkak Fenerbahçelidir” dedirten taraftar.

Bir de harbi yakışıklı adam. Üstelik keçilere haddini bildirmeyi de biliyor.

5- NEJAT İŞLER

TARAFTAR ŞİİRİNİ YAZAN ADAM

Duruş, tavır, hal ve eda dedik ya... Can Bartu’ya 10 puan verdik ya... Hepsinin aynısı Nejat İşler’e de... Her takımın isteyeceği taraftar...

Bir insan tribüne yakışır mı... Evet odur işte. Tribüne yakışan yakışıklı. Üstelik “Bizim aşkımız Fenerbahçe. Kimilerine göre anlamsız, bize göre hesapsız” şiirini yazan çocuk...

Helal olsun o da hem yakışıklı hem harbiden Fenerbahçeli.

6- ALİ KOÇ

TORPİLSİZ LİSTEDE

Bileğinin hakkıyla, genetiğinin katkısıyla listede. Baba baskısına, mahalle baskısına rağmen Fenerbahçeli olmuş harbi Fenerbahçeli. Yeni nesil yakışıklı kategorisinde önde koşanlardan. Yakışıklılığının arkasına karizmayı da iyi yerleştirmiş.

7- BURAK ÖZÇİVİT

YENİ NESLİN BİR NUMARASI

Yakışıklı çocuk, iyi oyuncu, iyi taraftar. 19 numara formasıyla hep tribünde. Tribünün afilisi. Can yakacak kadar esaslı yakışıklı, gönül çelecek kadar Fenerbahçeli. Yeni nesil yakışıklı kontenjanında Ali Koç’un önünde... Yedi numarada olduğuna bakmayın, yaşı biraz büyüsün kesin üst sıralarda.

8- SADETTİN SARAN

BODY KONTENJANINDAN

NE diyordu bu takıma ruhunu veren büyük önder: “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olanını severim”. Çevik yerine “yapılı” koy, işte o. Sadece yakışıklı değil, yakışıklı kalmayı bilen Fenerbahçeli. Taraftar arasında “body” yarışması yapılsa, banko bir numara.

9- ÖNDER FIRAT

YÖNETİMİN YAKIŞIKLISI

Yakışıklılıkta Fenerbahçe Yönetim Kurulu’nun kesin bir numarası. Yaş kategorisi desen, nereye sokacağını bulamazsın. Yaşını hiç göstermeyenlerden. Yeni genç kategorisinin üstü, yeni orta yaşın en altı. “Body” kategorisinde, yarışamasa da Sadettin Saran’la dripling atabilir. Giyim kuşam ve elbiseyi taşımada da 10 puan.

10- NEŞET YALÇIN

MOURINHO HAVALISI

Aziz Yıldırım’ın kuzeni olduğuna bakmayın, bileğinin hakkıyla listede. Kırlaşmış saç, ona biraz Fener’in Mourinho’su havası verip, karizmaya destek ünitesi haline gelmiş. Erken kırlaşmış saç listesi ayrı yapılsa, kesin bir numara. Orta yaş kuşağın genç kategorisinde de sağlam konumda. Aileden taraftar olması da artı puan.

11- UĞUR DÜNDAR

KALIP HÂLÂ YERİNDE

ONA “Medyanın temsilcisi” desek haksızlık ederiz. Her kategoride bu listeye girecek adam. Boy bos, kalıp, duruş, eda, taraftarlık... Hangi kategoriye soksan yarışır. Gençken yakışıklılık Allah vergisi. Orta yaşta yakışıklılık, genetik miras. Altmış üstü yakışıklılık, yani sürdürülebilirlik... İşte o da irade... Hepsi bu yakışıklı Fenerbahçelide var...