Polemik & Kulis
22 Eyl 2021 15:35 Son Güncelleme: 22 Eyl 2021 15:56

Demirören Medya Grubu’nda flaş gelişme! Hangi müdür görevinden alındı?

Kanal D, teve2, Dream gibi markalarını bünyesinde barındıran Demirören TV'de şok bir ayrılık yaşandı!

Demirören TV Kurumsal İletişim Müdürü Neslihan Akdaş görevden alındı.

Medyaradar’ın edindiği bilgiye göre; Akdaş'ın görevden alınmasına Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici’nin sunumuyla ekranlara gelen Kanal D’nin müzik programı Şarkılar Bizi Söyler’in Kuruçeşme Arena'da gerçekleşen canlı yayınında yaşanan birtakım aksaklıklar neden oldu. Akdaş’ın uzun süredir Demirören Medya Pazarlama ve İletişim Grup Direktörü Didem Koçak ile anlaşmazlık yaşadığı da öğrenildi.

Neslihan Akdaş kimdir?

Gazeteciliğe 1996'da öğrenciyken Hürriyet gazetesinde muhabir olarak başladı. 1998'de İ.Ü. İletişim Fakültesi'nden mezun oldu. Üniversiteden sonra dil eğitimi için İngiltere ve İskoçya'da 1 yıl kaldı. Türkiye'ye döndükten sonra 2000 yılından itibaren sırasıyla Yeni Binyıl, Hürriyet ve Vatan gazeteleriyle, Haftalık dergisinde magazin, medya, kültür-sanat alanlarında muhabirlik ve editörlük; Vatan'da Ekran Kedisi adıyla TV eleştirmenliği yaptı.

2006 yılında Doğuş Medya'ya CNBC-e Business dergisi haber müdürü olarak geçti. 2007'den 2014 yılına kadar NTV Haber Merkezi ve programlar ile Star TV Haber Merkezi’nde editör olarak çalıştı.

Ekim 2014'den itibaren sırasıyla Osmantan Erkır'ın sahibi olduğu STR Yapım, 32. Gün ekibiyle Birand Yapım ve Astra Film'de editoryal içerik ve iletişim koordinatörü olarak çalıştı. 2017'de Kanal D'ye geçti. Günaydın Türkiye'nin yapımcılığını üstlendi. Kanal D Haber Merkezi'nde görev yaptı..

Aralık 2002'de İsveç'te AB üzerine "Stockholm for Journalists" başlıklı eğitime katılan Akdaş'ın, MGD (Magazin Gazetecileri Derneği) ve RTGD'den (Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği) ödülleri var.