Polemik & Kulis
28 Mar 2023 13:11 Son Güncelleme: 04 Nis 2023 10:36

CNN Türk’te deprem! Bir sunucu ve bir haber müdürüyle yollar ayrıldı…

Demirören Medya Grubu bünyesindeki CNN Türk’ten üst üste veda haberleri geldi. 2 isimle yollar ayrıldı.

Demirören Medya Grubu bünyesindeki CNN Türk’ten iki ayrılık haberi geldi. MedyaRadar’ın özel haberine göre spiker Yasin Erçağlayan ve Haber Müdürü Fatih Sadırlı ile yollar ayrıldı.

 

YASİN ERÇAĞLAYAN KİMDİR?

Ankara’da dünyaya gelen Yasin Erçağlayan, mesleki yaşamına ilk olarak 1992 yılında Kanal 6 ve Interpress Dergi Grubu adına Doğu Anadolu’da muhabirlik yaparak başladı.

Daha sonra İstanbul’a gelerek ulusal bir TV kanalının haber merkezinin kurucu kadrosunda yer aldı. Burada TRT kökenli eğitmenlerden aldığı çeşitli eğitimler sonucunda haber spikerliği ve seslendirme konusunda kendisini geliştirme fırsatı buldu. Böylelikle seslendirme hayatına da ilk adımı atmış oldu. Sonraları İstanbul Fm’de “Editör/Haber Spikeri”, TV8‘de “Haber Spikeri”, BTV Avrupa’da “Yapımcı/Sunucu” görevlerinde bulundu.

Askerlik görevini bitirdikten sonra Power Group’tan aldığı teklifle bu gruba ait Power Fm, Power Türk ve PowerXL radyolarında “Editör/Haber Spikeri” ve “Kurumsal Ses” olarak 2001 ile 2003 yılları arasında hizmet verdi. Ardından TGRT Haber TV’nin kuruluş aşamasında “Spiker” olarak göreve başladı.

Yaklaşık 3 yıl burada hizmet verdikten sonra Amerikan medya devi News Corp.’un ana kanal olan TGRT’yi satın almasıyla iç transferle bu kanala geçti. Burada Ana Haber ve Öğle Bültenleri’ni sunmanın yanı sıra “Voice Over” olarak da görev aldı. 2006 yılından itibaren ulusal bir TV kanalı olan TVNET’te “Editör/Haber Spikeri” olarak çalıştı.

Daha sonra 2012 ila 2017 yıllarında Türkiye’nin haber konusunda deneyimli televizyon kanallarından biri olan 24 TV’den aldığı teklifle bu kanala transfer oldu. Burada Ana Haber ve çeşitli haber kuşaklarının yanı sıra özel yayın ve siyasi programlarda “Moderatör” olarak görev aldı.

Yasin Erçağlayan son olarak meslek hayatına CNN TÜRK ekranlarında devam ediyordu.

 

FATİH SADIRLI KİMDİR?

Fatih Sadırlı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu.

Star TV ve Habertürk TV'de editörlük deneyimine sahip olan Sadırlı, Forum Diplomatik gazetesinde dış politika yazıları kaleme aldı.

TRT Türk'te program koordinatörlüğü, TVNET'te Haber Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Sadırlı bir dönem Eminönü Belediyesi’nde Basın Danışmanlığı yaptı.

ATV'de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programının Haber Müdürü olarak görev yaptı.

Fatih Sadırlı, son olarak CNN Türk’te Haber Müdürü olarak kariyerine devam ediyordu.