Polemik & Kulis
07 Eyl 2011 19:48 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 12:46

CHP'Lİ VEKİLİN TV KANALI VE GAZETESİ TRANSFERE BAŞLADI! KİMLER, HANGİ GÖREVE GETİRİLDİ?

CHP'li vekilin gazete ve televizyon kanalı kadrosunu oluşturmaya başladı. İşte detaylar...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özpolat’ın sermayedar olduğu, Gazeteci - Yazar Merdan Yanardağ’ın ise Genel Koordinatörlüğü’nü üstlendiği gazete ve TV, kadrosunu oluşturmaya başladı.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özpolat’ın sermayedar olduğu, Gazeteci - Yazar Merdan Yanardağ’ın ise Genel Koordinatörlüğü’nü üstlendiği gazete ve TV, kadrosunu oluşturmaya başladı. Adının "YURT" olması kesinleşen gazeteyi Arslan Bartu’nun yöneteceği öğrenildi.

İstanbul ’un Beşiktaş İlçesi’nin Fulya semtinde merkez büroyu kuran ve hazırlıklara başlayan Genel Koordinatör Merdan Yanardağ, gazete ve TV’nin aynı binada yayın yapabilmesi için teknik alt yapıyı hazırlattı. Ardından ise kadro çalışması başladı. Yanardağ, adının YURT olması kesinleşen TV ile gazete için ilk kadrolarla da anlaştı.

Ekim ayının ilk günlerinde çıkması planlanan YURT Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmenliği için Arslan Bartu ile el sıkışıldı. Gazetenin Haber Müdürlüğü’ne Cengiz Erdinç, Yazı İşleri Müdürlüğü’ne İdris Adil getirildi.

Aydınlık Gazetesi Haber Koordinatörü Hicran Aygün ile Aydınlık Muhabiri Berivan Tapan da YURT Gazetesi’ne transfer oldu. Aygün’ün yazı işlerinde çalışacağı öğrenildi. Berivan Tapan ise Editör olarak işe başladı. YURT Gazetesi’nin, Ahmet Ravalı ile Tansel Tüzün’ü de kadrosuna kattığı belirtildi.

Öte yandan, YURT Gazetesi’nin yayın hayatına başlamasının ardından, aynı isimle bir de TV kanalının izleyiciyle buluşacağı ifade edildi.

Gerçek Gündem