Polemik & Kulis
18 Oca 2020 12:48 Son Güncelleme: 27 Oca 2020 17:16

CNN Türk'te ünlü ekran yüzüyle yollar ayrıldı! Programı da bitirilmişti!

Demirören Grubu bünyesinde yayın yapan CNN Türk’ten yine bir ayrılık haberi geldi.

Son dönemin en çalkantılı haber kanallarından CNN Türk’te dikkat çeken bir ayrılık daha yaşandı.

A Haber kökenli isimlerin önemli pozisyonlara oturduğu kanalda eski bir ekran yüzüyle daha yolların ayrıldığı öğrenildi.

Medyaradar’ın ulaştığı bilgilere göre; 2018 yılında CNN Türk ile anlaşan Mine Uzun’la yollar dün itibariyle tamamen koptu.

Uzun’un kanalda ekrana gelen 'Parametre' isimli programı da daha önce bitirilmişti.

Ünlü ekran yüzü bir süredir sadece ekonomi haberlerinin sunumunu yapıyordu. 

Mine Uzun kimdir?

Mine Uzun, 3 Eylül 1979 tarihinde dünyaya geldi. Ankaralı olan Uzun, 1998 yılında başladığı Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünden 2002 yılında mezun oldu. Okulu bitirdikten sonra banka ve aracı kurumlarda yatırım uzmanı olarak görev aldı. 

Gazetecilik kariyerine 2005 yılında Avrasya Radyo Televizyon'da adım attı. 2007 – 2009 yılları arasında Ata TV'de çalıştı. Başkent İletişim Bilimleri Akademisi'nde diksiyon ve spikerlik kursu aldıktan sonra 2009'da Halk TV'de işe başladı ve ekonomi editörlüğü, program sunuculuğu yaptı. 2010'da katılığı Bloomberg HT kanalında 8 yıl boyunca çeşitli ekonomi ve sektör programlarının sunuculuğunu üstlendi. Ayrıca bloomberght.com'da köşe yazarlığı yaptı.

2016 yılında Nişantaşı Üniversitesi'nde "Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler" üzerine yüksek lisans yaptı. 2016'da Nişantaşı Üniversitesi, 2017'de Işık Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak televizyon gazeteciliği ve ekonomi alanında dersler verdi. Gezmeyi seven ve sıkı bir İstanbul aşığı olan Uzun, aynı zamanda fanatik bir Beşiktaş taraftarı.

Mine Uzun, 2018 yılında kadrosuna katıldığı CNN Türk ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan "Parametre" programını sundu.