Başı hep belada... Can Tanrıyar denince akla gelen 10 şey!

Medyaradar'ın usta yazarı Radar Operatörü, sahibi olduğu Uçankuş TV’de uzun süredir yaşanan ekonomik kriz sonrasında kapısına haciz memurlarının dayandığı Can Tanrıyar'ın geçmişini ortaya döktü.

Can Tanrıyar’ı nasıl bilirsiniz?

Ya da doğru soru şu…

Can Tanrıyar denince akla gelen 10 şey ne…

Madde 1.. Alkolik

Madde 2. Adsız Alkolik..

Madde 3. Yürüyen rakı şişesi..

Madde 4. Alkol…

Yok yok. Bu şekilde değil…

Bunları zaten herkes biliyor.

Eski Fenerbahçe muhabiri..

Şansal Büyüka’nın gölgesinde büyüyen televizyoncu..

Petek Dinçöz’ün eski eşi..

Gecelerin belalı adamı..

Elindeki sosyal medyayı (eskiden TV gücü) kullanarak şantaj-tehdit-hakaretlerle anılan şahsiyet ve benzeri…

BAŞI HEP BELADA…

Ve yine Can Tanrıyar denince hızla gelip baş döndüren para ve şöhret beraberinde belaları da getirdi.

“Medyada güç zehirlenmesi nasıl olur” sorusunun yaşayan en net ve en önemli örneği Can Tanrıyar.

Ömrü boyunca çıkar çatışmaları yaşadığı insanlara sürekli belden aşağı vurdu ve kiminle silahlı, kimiyle sözlü, kimiyle de hukuki olarak karşı karşıya geldi.

İşte birkaç örnek..

REHA MUHTAR’IN SEKRETERİ

Show TV’nin Maslak yıllarıydı. Şansal Büyüka ve ekibi spor, magazin programlarıyla, Reha Muhtar da haberciliğiyle kanalı zirveye çıkarmıştı.

Şansal Büyüka’nın sağ kolu Can Tanrıyar’dı. Reha Muhtar’la yedikleri içtikleri ayrı gitmezdi. Ne olduysa Can Tanrıyar o dönemlerde Reha Muhtar’ın sekreterliğini yapan henüz 18-19 yaşlarındaki genç kızla flört etmeye başlayınca oldu.

Maslak’taki üç katlı binanın çatı katında Can Tanrıyar'ın sekreter genç kızla ilişkiye girerken bir temizlikçiye yakalanmaları ve olayı Reha Muhtar’ın öğrenmesi ikilinin herkesin içinde kavgaya tutuşmasına neden oldu.

O dönem kanalın genel müdürü dahil herkes araya girdi ama Reha Muhtar’la Can Tanrıyar arasındaki gerilim aylarca sürdü.

İBRAHİM TATLISES KAVGALARI

İbrahim Tatlıses’le Can Tanrıyar arasında da seneler boyunca hep gerilim yaşandı. Can Tanrıyar’ın İbrahim Tatlıses’in hayatındaki hep iniş noktalarında olduğu dönemlerde belden aşağı saldırıları ünlü sanatçıyı her seferinde öfkelendirdi.

İbrahim Tatlıses diğer sanatçılar gibi belden aşağı vurmalara sessiz kalmadı.

2001 yılında Can Tanrıyar’ın İbrahim Tatlıses’i Asena üzerinden hedef alan vurmaya çalışması ikiliyi silahlı çatışma noktasına getirdi.

İbrahim Tatlıses elinde silahıyla Show TV’de Can Tanrıyar’ın odasını bastı araya çalışanlar girdi.

Sonraki dönemlerde de sık sık karşı karşıya geldiler.

Öyle ki Can Tanrıyar uzunca süre aylığı 40 bin dolara gelen korumalarla dolaştı.

PETEK’İ KULLLANIP ÖNÜNE GELENE “GAY” DAMGASI

Can Tanrıyar’ın Petek Dinçöz’le birlikte olduğu dönemlerde en sık kullandığı savaş yöntemi hasımlarına Petek’i kullanarak “Gay” demesiydi.

Öyle ki Petek Dinçöz’le Can Tanrıyar kameraların olduğu gece kulüplerine gider ve çıkışta Petek Dinçöz mikrofonlara “Erkek erkeğe dolaşan İbrahim Tatlıses’i ve Reha Muhtar’ı arıyorum. Bana yerini söyleyin. Onları dövmek için arıyorum” açıklamaları yaptırırdı.

Yine aynı dönemde Can Tanrıyar her hafta bir ünlünün sunduğu TV programına katılmayı kabul etmeyen Hülya Avşar’dan, Gülben Ergen’e, Sibel Can’a kadar pek çok isme Petek Dinçöz üzerinden şantajlar, tehditler savurup mahkemelik oluyordu.

KORUMALARIN KORUYAMADIĞI TOKAT

Can Tanrıyar’ın güç zehirlenmesi sık sık başına olmadık işler de açtı. Kendisiyle husumeti olmamasına rağmen bir Bodrum tatilinde o zamanki kız arkadaşı Petek Dinçöz’e hava atmak isterken Boğaç isimli bir kişiden herkesin içinde tekme tokat dayak yedi.

LAİLA İKİNCİ ADRESİYDİ AMA..

Bir dönemin ünlü gece kulübü Laila Can Tanrıyar’ın ikinci adresiydi. Türkçe müziğin çok az çalındığı Laila’da sadece Tarkan, Mustafa Sandal gibi starların şarkıları yer alırdı. Can Tanrıyar o dönem birlikte olduğu kız arkadaşı Petek Dinçöz’ün şarkılarının bu popüler eğlence merkezinde çalınması için Laila’nın işletmecisi Şefik Öztek’e baskı ve şantaj yapmaya başladı. Bir süre bu şantaj işe yaradı ancak zaman içerisinde müşteri tepkileri sonrasında mekanın DJ’leri ve işletmecileri Petek Dinçöz’ün şarkılarını ya hiç çalmamaya ya da az çalmaya başladı ve Can Tanrıyar’la Şefik Öztek arasında olaylar çıktı, yıllarca süren gerilim yaşandı.

REİNA’DA TOKAT

Laila’nın rekabet içinde olduğu Reina’da bir gece Can Tanrıyar’ın yan masadakilerle yaşadığı tartışma sonrası olaya mafya bulaştı ve ünlü televizyoncu herkesin içinde dayak yedi ve kendisi için Reina defteri de kapandı.

KUMKAPI VUKUATI

Can Tanrıyar'ın ekibiyle birlikte 2006 yılında Kumkapı’da eğlenirken kendisini Alaattin Çakıcı’nın adamı olarak tanıtan bir kişiyle alkolünde verdiği tesirle tekme tokat kavga etmesi uzun yıllar süren bir başka gerilimi getirdi. Haber bütün medyada “Can Tanrıyar’a mafya tokatı” şeklinde yer aldı ancak haber sadece kendi çalıştığı kurum Show TV’de yayınlanmadı. O dönem haberi engelleyen Show TV genel müdürü Saner Ayar’la Can Tanrıyar arasındaki nefret tohumları da öyle atıldı. Sonrasında dost gibi kalsalarda Can Tanrıyar yayınlanmayan o haberi hiç unutmadı.

ERDAL ACAR’LA DÜELLO

Dönemin ünlü mankenlerinden biriyle beraberlik yaşayan Erdal Acar’la Can Tanrıyar bir gece alkolün de verdiği tesirle birbirlerine girdiler ve Ortaköy’de mezarlıkta düello kararı alındı. Silahlar kuşanıldı ancak son anda polis olaya el attı muhtemel bir çatışma önlendi.

ETİLER’DE CİNSEL ORGANINI GÖSTERDİ

Petek Dinçöz ayrılığı sonrasında kendini iyice alkole veren Can Tanrıyar yine kontrolden çıktığı bir gece Etiler’deki ünlü bir kebapçıda herkesin içinde pantolonunu indirip cinsel organını garsonlara gösterince tekme tokat dışarıya atıldı, bir daha bölgede hiçbir restauranta alınmadı.

PAPERMOON KRİZİ..

Benzeri taşkınlıkları sosyetik mekan Papermoon’da da yapan Can Tanrıyar’a uzun yıllardır buraya giriş yasağı uygulanıyor.

İBRAHİM ERKAL’A BOYKOT

Can Tanrıyar bir dönem arasının belki de en iyi olduğu rahmetli sanatçı İbrahim Erkal’ı Petek Dinçöz beraberliği sonrası hayatından sildi program yaptığı TV kanallarında burnunun ucunun bile görünmesini engelledi. Gerekçe kendisinden önce Petek Dinçöz’ün İbrahim Erkal’la olan yakınlığıydı.

İZMİRLİLER BURNUNU KIRDI

Can Tanrıyar alkole esir düştüğü bir gece gittiği bir çorbacıda kalabalık bir gruba “Bana neden yan bakıyorsurnuz” demesiyle başlayan kavgada karşı tarafın saldırısına uğradı. İzmirli olan gençler kül tabağıyla Can Tanrıyar’ı hastanelik etti.

Can Tanrıyar o dönemde kendisine saldıran kişileri Petek Dinçöz ve annesinin tuttuğunu iddia etti.

PETEK DİNÇÖZ’ÜN ANNESİYLE İLİŞKİ

Petek Dinçöz’e sık sık “Annenle de geçmişte ilişkim vardı” diyerek psikolojik şiddet uygulayan Can Tanrıyar anne kızın yıllarca küs kalmasına neden oldu.

GAZETECİ ONUR BAŞTÜRK’Ü DÖVDÜ…

Hürriyet Gazetesi’nde uzun yıllar köşe yazarlığı yapan Onur Baştürk Can Tanrıyar’ın Petek Dinçöz’e şiddet uyguladığı haberini yorumladıktan kısa bir süre sonra ünlü televizyoncunun fiziksel saldırısına uğradı. Bebek Lucca’da Onur Baştürk’ü tokatlayan Can Tanrıyar karakolda verdiği ifadede “Bana asıldı. O yüzden dövdüm” dedi.

PETEK’İ YAZANA SAVAŞ AÇTI

Benzeri şiddeti sayısız gazeteci yaşadı. Petek Dinçöz ayrılığı sonrası Can Tanrıyar kontrolden iyice çıkmıştı.

Petek Dinçöz’le ilgili iyi ya da kötü haber yapan herkes Can Tanrıyar’ın hışmına uğradı ve sahibi olduğu internet sitesinden ya “Gay” ya da “Hırsız” damgası yedi.

TURGAY CİNER VE TÜRKER İNANOĞLU

O dönemlerde Show TV yapımcılığını Türker İnanoğlu’nun üstlendiği bir dizide Petek Dinçöz’e başrol oynattı. Can Tanrıyar haberi öğrenir öğrenmez Ciner grubuna ve İnanoğlu’na savaş açtı.

İnternet sitesinden kendince bir dizi çekti ve Show TV üst yönetiminden tutun Turgay Ciner’e, eşine, kardeşlerine, Türker İnanoğlu’na kadar herkese bu dizide bir karakter yüklemesi yapıp haftalarca kendince dalga geçti. İş mahkemelik oldu, Can Tanrıyar diziyi durdurmak zorunda kaldı.

CENGİZ SEMERCİOĞLU’NDAN SEREN SERENGİL’E…

Can Tanrıyar’ın son yıllardaki kavgaları hep Petek Dinçöz üzerinden devam etti. Petek Dinçöz’ü ağızına alan karşısında Can Tanrıyar’ı buldu. Gazeteci Cengiz Semercioğlu bir programında Petek Dinçöz’ün mağduriyetini anlattı diye kara listeye alındı.

Seren Serengil Can Tanrıyar’ın ömür boyu bitmek tükenmek bilmeyecek hasmı oldu. O dönem Seren Serengil’le evlilik yaşayan Yaşar İpek’le hala devam eden husumetleri var.

MAHSUN KIRMIZIGÜL’Ü TERÖRİST İLAN ETTİ

Can Tanrıyar sırf geçmişte adı Petek Dinçöz’le anıldı diye Mahsun Kırmızıgül’ü de kara listesine almıştı. Yıllarca TV programlarında Mahsun Kırmızıgül’ü terör örgütü sempatizanı olarak lanse etmeye çalıştı.

PETEK DİNÇÖZ’LE İLGİLİ AHLAKSIZ İFTİRA…

Petek Dinçöz’ün kendisinden ayrıldıktan sonra yaptığı evlilik de Can Tanrıyar’ı durduramadı. Petek Dinçöz’ün hamileliği süresince Can Tanrıyar’ın her fırsatta etrafındakilere “Karnındaki bebek benden” diyerek iftiralarını sürdürmesi magazin dünyasında herkesin dilindeydi.

MESUT YILMAZ’DAN AYDIN DOĞAN’A…

Sadece gazeteciler ve sanatçılar değil siyasetçilerle, medya patronlarıyla da sık sık kavga halindeydi Can Tanrıyar. Bir gece kendisine selam vermediği için Mesut Yılmaz’a saldırdı ve sahibi olduğu internet sitesinde “Mesut Yılmaz tuvalette yanındaki adamın üzerine işeyince dayak yedi” şeklinde haber yaptırdı.

Show TV’de program yaparken Kanal D’de Petek Dinçöz haberleri çıkınca bir gün aynı grubun bir diğer yayın kuruluşu CNN Türk’te Mesut Yar’ın canlı yayınına bağlanarak "Aydın Doğan’ın Kuşum Aydın’la ilişkisi var. Ben de bunu mu açıklayayım” dedi.

OTELCİLERE SAVAŞ AÇTI…

Petek Dinçöz ayrılığının olduğu dönemlerde genç şarkıcıya konser teklifinde bulunan herkes Can Tanrıyar’ın düşmanı oldu.

Bunlardan Kıbrıs’taki oteller zinciri sahibi Besim Tibuk Can Tanrıyar’ın kara listesinin en tepesindeki isim oldu. Her fırsatta Besim Tibuk ve otellerine savaş açtı.