Medya
07 Şub 2018 15:07 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:00

Aydınlık yazarı o kavgayı yorumladı: Adnan Hocacı oldum!

Rıza Zelyut, köşesinde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile Adnan Oktar arasındaki kavgayı yorumladı.

Aydınlık gazetesi yazarı Rıza Zelyut, köşesinde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile Adnan Oktar arasındaki kavgayı yorumladı.

Zelyut yazısının “Adnan Hocacı oldum” başlığı altında şu ifadeleri kullandı:

“Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Adnan Hoca diye bilinen Adnan Oktar’a, ‘İnşallahlar, maşallahlar havada uçuşuyor, dini bir takım referanslar ve orada dansöz oynatıyorsun böyle bir şey olabilir mi? Tamamen akli dengesi bozulmuş!’ dedi ya cevap gecikmedi. Oktar, Erbaş’a dedi ki: ‘Kerhanelerden, şans oyunlarından, kumardan, içki fabrikalarından alınan vergilerle maaşlarınız ödeniyor. Bir kere bunlar hakkında açıklama yaptınız mı? Gıkın çıkmıyor hoca efendi?’

Yerden göğe kadar haklı...

İslam’da en büyük suç ve günah olan beytülmal (hazine) yağmalanırken, yoksullar işsizlikten kendisini yakarken susan Diyanet İşleri’nin Muhammet İslamı’nı temsil etmesi mümkün değildir.”

“ALDIĞINIZ MAAŞIN İÇİNDE O ALENGİRLİ YERLERDEN TOPLANAN…”

Yazısında “Bir de Edirne’deki imamlar Adnan Oktar’ı mahkemeye vermişler!” diyen Zelyut şöyle devam etti:

“İmam efendiler! Yalan mı? Aldığınız maaşın içinde o alengirli yerlerden toplanan vergilerin payı yok mu? Öyle çok dindar iseniz yemeyin o paraları...

Adnan Hoca’ya kız oynatıyor diye saldıranların TV’lerde elleri zilli oğlan oynattıklarını görmeyenler, şu meşhur Osmanlı ataları gibi yaşamak peşindeki gulamparalardır.”