Polemik & Kulis
15 Mar 2016 08:04 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:24

Akit'in yeni genel yayın yönetmeni belli oldu! İşte o isim! (Medyaradar/Özel)

Geçen yıl ani bir kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Akit gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya'nın yerine getirilen isim belli oldu...

Geçen yıl eşlik ettiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suudi Arabistan gezisinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Akit gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya'nın yerine Kadir Demirel getirildi...  Kadir Demirel, 2 yılı aşkın bir zamandır Akit'te Yayın Kurulu Üyeliği yapıyordu. 

Kadir Demirel'in ismi Akit'in künyesinde şu şekilde yer aldı:


KADİR DEMİREL KİMDİR?

1961 yılında Niğde’de doğdu. İlkokulu Kayseri’nin Yeşilhisar kazasında, İmam-Hatip Lisesi'ni Niğde’de, üniversiteyi de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okudu. Fakültedeyken Milli Gazete’de işe başladı. 5 yılı aşkın bir süre Milli Gazete’de çalıştıktan sonra Sabah’a geçti ve oradan askere gitti.

Askerlik dönüşü Zaman Gazetesi’nde işe başladı. Orada politika editörlüğü, Avrupa Yayın Sorumluluğu, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve gazetelerinin yayımlanmasında öncülük etti; 1998 yılında Moskova Zaman’da Genel Yayın Yönetmenliği yaptı.

2000 yılında Zaman’dan ayrılan Demirel, Yeni Şafak Gazetesi’nde 5 yılı aşkın süre Yazı İşleri Koordinatörü, 8 yıl da Bölge Haberleri Müdürü olarak görev yaptı. 2014 Kasım’nda Yeni Şafak’tan ayrıldı. Aynı ay içinde Yeni Akit’te Yazı İşleri ve Yayın kurulu Üyesi olarak göreve başladı.14 Mart 2016’da ise Yeni Akit’te Genel Yayın Yönetmeni oldu.MEDYARADAR/ÖZEL