Medya
23 Haz 2022 09:28 Son Güncelleme: 23 Haz 2022 09:30

Ahmet Hakan muhalefeti yerden yere vurdu! ‘AK Parti duayı hiç eksik etmemeli…’

Ahmet Hakan, muhalefet kanadını kaleme aldığı bugünkü yazısında “AK Parti var ya AK Parti... 'Rakiplerim iyi ki bunlar' diye duayı hiç eksik etmemeli” değerlendirmesinde bulundu.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, T24 yazarı Murat Sabuncu'nun "CHP, muhafazakâr kesimden İyi Parti'ye oranla daha çok oy çekiyor olabilir mi?" başlıklı yazısına atıfta bulunarak, "Gazeteci Murat Sabuncu, İyi Parti’nin gitgide daha fazla Beyaz Türk partisi olduğunu, AK Parti’den çok CHP’den oy aldığını yazmış. Bingo! Tam isabet!" dedi.

İyi Parti'nin son zamanlardaki dinamiklerini değerlendiren Hakan, "Seküler hayat tarzının, Abdülhamid karşıtlığının, Çankaya’nın, Şişli’nin, Beşiktaş’ın, İzmir’in, sosyal medya muhalifliğinin, cici beylerin, cici hanımların başkenti olmaya doğru koşar adımlarla ilerliyor" yorumunu yaptı.

Ahmet Hakan, yazısına şöyle devam etti:

"Buna mukabil... CHP ise... Seçmenlerini İyi Parti’ye kaptırıyor.  İşin daha da tuhafı... Ali Babacan bile... Gözünü CHP’nin seküler oylarına dikmiş durumda. AK Parti var ya AK Parti... 'Rakiplerim iyi ki bunlar' diye duayı hiç eksik etmemeli."

Yazının tamamı için tıklayın!