Medya Günlüğü
13 Oca 2020 17:46 Son Güncelleme: 13 Oca 2020 17:54

Abdülkadir Selvi tarih verdi! 'Şaşırmayın' deyip, bombayı patlattı!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün Anayasa Mahkemesi’nin gerekçeli kararı yayınlandıktan sonra Wikipedia’nın açılacağını söylediğini hatırlatan Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, tarih verdi.

Abdülkadir Selvi tarih verdi! 'Şaşırmayın' deyip, bombayı patlattı!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün 'Wikipedia' açıklamasının ardından şimdi herkes merakla gerekçeli kararı bekliyor. Bu kararın bir hafta 10 gün içinde yayınlanacağını söyleyen Selvi, vatandaşların bir yolunu bulup Wikipedia’ya girdiğini söyledi.

İşte Selvi'nin ilgili yazısı:

 WİKİPEDİA’YA GİREN BAKANLAR

ANAYASA Mahkemesi Wikipedia’nın açılmasına karar verdi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Anayasa Mahkemesi’nin gerekçeli kararı yayınlandıktan sonra Wikipedia’nın açılacağını söyledi.

Peki Anayasa Mahkemesi’nin gerekçeli kararı ne zaman yayınlanacak? Edindiğim bilgiye göre gerekçeli karar büyük ölçüde tamamlanmış, gerekli incelemelerin yapılmasıyla birlikte 1 hafta 10 gün içinde yayınlanacak.

Böylece yeniden Wikipedia’lı günlere dönmüş olacağız ama zaten halkımız bir yolunu bulup giriyordu. WikiZero en çok kullanılan yöntemdi. WikiPen’i tercih edenler de vardı. İlk başlarda başına sıfır ekleyip girmeyi deneyenler de olmadı değil.

Ama sadece halkımız değil, bazı bakanların ve önemli bürokratların da değişik yöntemleri kullanarak Wikipedia’ya girdiği söyleniyor. Bunlar yasak kararının alınması ve uygulanmasında etkin olan isimler çıkarsa şaşırmayın.