Medya
23 Nis 2021 07:30 Son Güncelleme: 23 Nis 2021 10:41

Abdulkadir Selvi: Kemal Bey, CHP’yi toparlayın yoksa dağıtıyorlar

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, CHP liderinin muhafazakarların oylarını almak için çaba sarf ettiği dönemde, parti yöneticilerinin muhafazakarları kızdıracak hamleler yaptığını iddia etti.

Abdulkadir Selvi, bugün kaleme aldığı "Kemal Bey, CHP’yi toparlayın yoksa dağıtıyorlar" başlıklı yazısında, "Kılıçdaroğlu CHP’yi geniş kitlelere açmaya, muhafazakâr seçmenin oylarını almaya çalışırken, CHP yöneticileri bir anda o algıyı yerle bir ediyorlar." iddiasında bulundu. Selvi, iddiasını CHP'lilerin söylemleri üzerinden örnek vererek şöyle sürdürdü:

"CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’a, 104 emekli amiralin bildirisi soruluyor. “Bunlar darbeci değil, bunlar yurtsever” diyor. Hızını alamıyor. “Türkiye Cumhuriyeti’nde bir tek darbeci var. Adı Recep Tayyip Erdoğan’dır” diyor. 15 Temmuz’da darbeyi püskürten Erdoğan’ı darbeci ilan ediyor. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise “Umarım Erdoğan’ın da sonu benzemesin Menderes’e” sözüyle 27 Mayıs’ı, darbeyi, Menderes’in idamını hatırlattı."

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 'Aylan Bebek' paylaşımına da değinen Selvi, "Aylan bebeğin cansız bedeninin fotoğrafının altına yaptığı “Sorumlu Erdoğan”, “128 milyar dolar nerede” paylaşımı ile Canan Kaftancıoğlu tepkilerin odağında yer aldı." ifadelerini kullandı.

Eski Milletvekili Barış Yarkadaş'ın, maçı durdurup iftar yapan futbolculara dair eleştirilerini de köşesine taşıyan Selvi, "Gaflar, krizler, skandallar olur da Barış Yarkadaş olmaz mı? Kılıçdaroğlu, dindarların oylarını almak için imam hatiplilerle buluşurken, başörtülü Sevgi Kılıç’ı parti meclisi üyesi yaparken, Kutlu Doğum etkinliklerini kaçırmazken, Barış Yarkadaş iftar saati geldiği için maç sırasında orucunu açan futbolcuların fotoğraflarının altına, “Bu nedir şimdi? Kime gösteriş yapıyorsunuz?” diye yazıp paylaşımda bulundu." şeklinde yazısını sürdürdü.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN