Medya
04 Nis 2016 08:40 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:26

Yeni Şafak'tan ayrılan Abdülkadir Selvi Hürriyet'te! İlk yazısında neden bahsetti?

Yeni Şafak'tan Hürriyet'e geçen gazeteci Abdülkadir Selvi, ilk yazısında paralel yapıyla mücadelede iki yeni mekanizmanin kurulduğunu duyurdu.

Yeni Şafak gazetesinin Ankara Temsilcisi iken "ceketimi ve kalemimi alıp çıkıyorum" diyerek veda eden ve herkesi şaşırtan Abdülkadir Selvi'nin 3 gazeteyle yaptığı görüşmelerin ardından yeni adresinin Hürriyet olduğunu duyurmuştuk.

Hürriyet'in dün sürmanşetten "Usta gazeteci Hürriyet'te" anonsuyla haberimizi doğrularken, Selvi, bugün ilk yazısında paralel yapıyla mücadele konusuna değindi.

Selvi, "Paralel Yapı'yla mücadelede iki yeni mekanizma" başlıklı bugünkü yazısında 30 Mart Çarşamba günü Başbakan Davutoğlu’nun başkanlığında yapılan “Paralel Yapı ile Mücadele Koordinasyon Toplantısı”ndan ayrıntılar aktardı.

Kendisini "suratsız değilim ama sıkıcı bir adamım" diye tanımlayan Selvi ilk yazısında yeni durağı Hürriyet'i de şöyle anlattı:

"MESLEK hayatımın yeni bir durağında Hürriyet'teyim.

Meclis kulislerinden, miting meydanlarından, kongre salonlarından gazete sayfalarına uzanan uzun bir yolculuk benimki...

Bir kalemim var, bir de vicdanım.

Yıllarım siyasetin nabzını tutmakla geçti.

Başarabilirsem Hürriyet’te de onu yapacağım.

Ne hobim var ne de fobim.

Sıkıcı bir adamım.

Suratsız biri değilim ama tanıtım filmi çekilirken, ekip en çok beni tebessüm ettirmekte zorlandı.

En iyisi sözü fazla uzatmadan kulislere bakalım..."

İKİ YENİ MEKANİZMA

Hükümetin bu yapıyla mücadelede bazı eksikleri tespit ettiğini kaleme alan yazar, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla kurulan iki yeni mekanizmayı okurlarıyla paylaştı:

1- Her ay Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu başkanlığında müsteşarlar toplantısı yapılacak.

2- Yine her ay düzenli olarak Başbakanlık, İçişleri, Adalet ve Maliye Bakanlığı’nda Paralel Yapı’yla  mücadeleyi yürüten daire başkanları toplantısı yapılması kararlaştırıldı.Daire başkanları seviyesindeki toplantıya emniyetten terör, istihbarat ve KOM daire başkanları ile MASAK başkanı katılacak.

SELVİ'NİN HÜRRİYET'TEKİ İLK YAZISININ TAMAMINI BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ