Dünya
01 Eki 2020 16:09 Son Güncelleme: 01 Eki 2020 16:14

Ünlü şef cinsel saldırı haberlerine dayanamadı, intihar etti!

Fransa’nın başkenti Paris’te Dersou adlı bir restoranı bulunan dünyaca ünlü Japon şef Taku Sekine’nin bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddialarının ardından depresyona girdiği ve yaşamına son verdiği açıklandı.

Google Haberlere Abone ol

Fransa'nın başkenti Paris'teki restoranıyla tanınan ödüllü Japon şefi Taku Sekine, cinsel saldırı iddiaları üzerine intihar etti.

Sekine'nin akrabaları tarafından yapılan açıklamada "Onuruna ve dürüstlüğüne yapılan bu saldırı derindi. Yanlış cinsel saldırı iddialarının hedefi oldu" denildi.

Euronews’ten Bahtiyar Küçük’ün haberine göre; restoranı Dersou, 2016'da Fooding tarafından Fransa'da en iyi şef seçilen ünlü Fransız Alain Ducasse'in öğrencisi Sekine hakkında resmi bir şikayette bulunulmamış ve polis tarafından soruşturulmamıştı.

Tecavüz iddiasını duyuran Fransız Atabula sitesi ise şefin ölümünün ardından haberini savundu.

INSTAGRAM’DAN CİNSEL TACİZE UĞRADIĞINI İDDİA ETTİ

Kurban olduğu iddia eden bir kadın, geçtiğimiz yaz aylarındaki bir Instagram gönderisinde, isimsiz bir şef tarafından cinsel tacize uğradığını iddia etti.

Fransız Atabula web sitesi de ağustos ayında "Fransız mutfaklarında cinsel taciz ve tacize ilişkin uzun bir soruşturma" dosyası yayınlayarak "adını vermediği" tanınmış bir Japon şefin tecavüzle suçlanabileceğini yazdı.

Sekine bunun üzerine, adını temize çıkarmak için savaşacağını söyledi.

Ailesi, kendisine yönelik iddialar yapıldıktan sonra Sekine'nin "şiddetli bir depresyon döngüsüne yakalandığını" kaydetti.

FRANSA'NIN "EN İYİSİ" SEÇİLDİ

39 yaşındaki Sekine, Tokyo'da ünlü Fransız şef Alain Ducasse ve ardından Paris'teki Plaza Athénée ile eğitim aldı.

2016'da Dersou'yu açtı. Aynı yıl Fooding tarafından "Fransa'nın en iyisi" seçildi. 2019 yılında, ödül kazanan Asya füzyon restoranı Cheval d'Or'u açtı.