Dünya
24 Nis 2024 11:17 Son Güncelleme: 24 Nis 2024 11:19

Ünlülerin modacısı kaçakçılıktan hapis cezasına çarptırıldı

Salma Hayek, Victoria Beckham gibi dünyaca isimleri giydiren modacı Gonzalez, esaret altındaki piton ve timsahlardan elde ettiği derilerle yaptığı çantaların kaçakçılığını yapmaktan hapis cezasına çarptırıldı.

Pek çok ünlünün tasarımlarını tercih ettiği Kolombiyalı moda tasarımcısı Nancy Gonzalez, Miami Federal Mahkemesi tarafından timsah derisi çanta kaçakçılığı yapmakla suçlanıyor. 2022 yılında Kolombiya'da tutuklanan Gonzalez, yargılanmak üzere ABD'ye iade edilmişti.

Ünlü tasarımcı Miami'de yargılandığı davada suçlamaları kabul etti ve 18 ay hapis cezasına çarptırıldı. Gonzalez'in işlediği suçların, ABD yaban hayatı yasalarını ihlal ettiği belirtildi.

Gonzalez'in avukatları, duruşma sırasında ünlü tasarımcıya hoşgörü gösterilmesini isteyerek onun yolculuğunu, "Yaşadığı üçüncü dünya ülkesindeki evinde eski bir dikiş makinesinde başlayan kariyerinin, arkadaşları için kemer tasarladığı günlerden Dior, Prada ve Gucci gibi markaları geride bırakan bir moda ikonuna dönüşen iki çocuklu, boşanmış, bekar bir anneye dönüşümü" olarak tanımladı. Mahkemede konuşan 71 yaşındaki Gonzalez, ABD yasalarına titizlikle uymamaktan derin üzüntü duyduğunu ve tek arzusunun 103 yaşındaki annesine bir kez daha sarılmak olduğunu söyledi ve ABD'den özür diledi.