Medya
22 Haz 2021 00:19 Son Güncelleme: 22 Haz 2021 09:30

Süleyman Özışık’ın açıklaması ortalığı karıştırdı! 'Soylu'ya binlerce dosya verdim'

Hadi ve Süleyman Özışık’la ilgili bir video, sosyal medyada gündem oldu. Gazeteci Cengiz Er de bu görüntüleri paylaşarak olay bir yorumda bulundu.

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in ortaya attığı iddialar sonrası eleştirilerin hedefi olan gazeteci kardeşler Hadi ve Süleyman Özışık ile ilgili bir video sosyal medyanın gündemine oturdu.

Peker’in Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar tarafından “Marinasına çöküldüğünü” öne sürdüğü Mübariz Mansimov’la ilgili yaptıkları 17 Haziran 2020 tarihindeki yayında, Hadi Özışık'a konuşan Süleyman Özışık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya masum olduklarını düşündükleri insanların dosyalarını verdiğini söylüyor.

Özışık, "Gerek Süleyman Soylu’ya gerek OHAL işlemleri komisyonuna gerek diğer mercilere, masum olduğuna inandığım binlerce insanın dosyasını götürdüm. Dedim ki; ‘bu insanlar masum çıkmazsa hesabını benden sorun’ ve araştırmalar yapıldı. Hepsinin bir iftiraya kurban gittiği ortaya çıktı." sözlerini kullandı.

CENGİZ ER’İN YORUMU OLAY OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kuzeni gazeteci Cengiz Er de Süleyman Özışık’ın bu sözlerini Twitter hesabından paylaşarak, ‘’İçişleri Bakanı Soylu’nun nedir çektiği bu adamlardan? Süleyman Özışık’ın açıklamaları çok vahim ve de çok acayip…’’ yorumunda bulundu.