Medya
10 Mar 2023 07:39 Son Güncelleme: 10 Mar 2023 07:40

Sözcü gazetesinden ‘Yılmaz Özdil’ açıklaması! ‘Kovuldu’ iddialarına cevap geldi…

Sözcü gazetesi, CHP’yi suçlayarak Sözcü TV’den ayrıldığını açıklayan Yılmaz Özdil'in gazeteden de ayrılmasının ardından yaptığı açıklamada, "kovuldu" iddialarının asılsız olduğunu açıkladı. Gazetenin açıklamasında Yılmaz Özdil'in kendi isteğiyle ayrıldığı vurgulandı.

Sözcü gazetesi, Yılmaz Özdil'in gazeteden ayrılmasının ardından bir açıklama yayınladı.

Gazetenin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Sözcü Gazetesi'nde yaklaşık 8.5 yıldan bu yana köşe yazarı olarak görev yapan, yazılarının virgülüne dahi müdahale edilmeyen Yılmaz Özdil kendi isteğiyle önce Sözcü Televizyonu'ndan ardından da Sözcü Gazetesi'nden ayrılmıştır.

Sosyal medyada Yılmaz Özdil hakkında yayılan “Kovuldu” iddiaları asılsızdır ve gerçeği yansıtmamaktadır. Yaratılmak istenen algı operasyonlarına itibar edilmemeli, ayrılma kararının Özdil'in kendi tasarrufu olduğu herkesçe bilinmelidir.

Sözcü Gazetesi'ne hiçbir siyasi parti ve kurum baskı yapamaz, talimat veremez, yazar attıramaz. Çünkü Sözcü Gazetesi kurulduğu ilk günden beri gücünü okurlarından almaktadır, bağımsızdır. Bağımsız da kalacaktır. Kamuoyunun bilgisine…"

NE OLMUŞTU?

1 Mart’ta yayına başlayan Sözcü TV’de Genel Müdür Yılmaz Özdil’in ayrılığı şok etkisi yaratmıştı.

Sözcü TV’deki görevinden uzaklaştırılması için CHP yönetiminin aleyhine kampanya başlattığını söyleyen Özdil, şu ifadeleri kullanmıştı: “‘Meral Akşener masayı dağıttı diyenler akçeli gazetecilerdir' dediğim için, CHP yönetiminin adını kullanarak benim aleyhime linç kampanyası başlatanlar, ne diyecekler şimdi?”

Bu yaşananların ardından önceki gün Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini açıklayan Yılmaz Özdil, dün ise Sözcü gazetesinden istifa ettiğini duyurdu.