Medya
29 Eki 2022 20:02 Son Güncelleme: 29 Eki 2022 20:27

Sözcü Gazetesi’nden bomba ayrılık! Hangi ünlü köşe yazarının işine son verildi?

Sözcü Gazetesi'nde bomba bir ayrılık gerçekleşti. 3 yıldır Sözcü'de köşe yazıları yazan deneyimli gazeteci sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada işine son verildiğini açıkladı.

Burak Akbay'ın sahibi olduğu Sözcü Gazetesi'nde flaş bir ayrılık yaşandı. Sözcü Gazetesi'nde yazdığı yazılarla hem iş hem de siyaset dünyasının nabzını tutan Serpil Yılmaz ile yollar ayrıldı.

Serpil Yılmaz, Gazete Habertürk'ün basılı yayınını sonlandırarak dijital yayıncılığa geçmesi sürecinde gazete ile yollarını ayırarak Sözcü Gazetesi'nin yazar kadrosuna katılmıştı.

3 yıldır Sözcü'de köşe yazıları yazan deneyimli gazeteci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Sözcü'deki işine son verildiğini açıkladı. 

Yılmaz, yaptığı açıklamada “Cumhuriyet’in Kazanımları” plaketimi aldığım gün, Sözcü’deki yazılarıma son verildiği tebliğ edildi. Herkesin takdiri farklı oluyor!" ifadelerini kullandı.

SERPİL YILMAZ KİMDİR?

Serpil Yılmaz, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Gazetecilik mesleğine, 1985 yılında Güneş gazetesinde ekonomi muhabiri olarak başladı. Daha sonra, Tan, Sabah ve Yeni Yüzyıl gazetelerinde çalıştı.

Meslek hayatının 15 yılını geçirdiği Milliyet ve 2011-2018 yılları arasında çalıştığı Habertürk gazetelerinde yer alan köşesinde iş dünyası, ekonomi, enerji, kadın ve çevre konularına odaklandı. Aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan Yılmaz, Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) de fahri üyesi.