Medya
03 Kas 2013 10:58 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:44

SEVİLAY YÜKSELİR MEYDAN OKUDU! ÖYLE BELGELER, ÖYLE FOTOĞRAFLAR ORTAYA KOYACAĞIM Kİ...

Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir'in CHP'li vekil Şafak Pavey'i hedef alan tweeti ile başlayan tartışma büyüyerek sürüyor

Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir sosyal medyada tepkilere neden olan ve kısa süre sonra silmek zorunda kaldığı mesajında şöyle yazmıştı: "Pavey yalan dünyasında yaşıyor. Bu ilk yalanı da değil! İsviçre'de bir çocuğu kurtarmak için mi yoksa kocası terk ettiği için mi trenin önüne atladı sormak lazım kendisine!"

Bu mesajın ardından gelen tepkiler üzerine Pazar günü cevap vereceğini söylemiş ancak Egemen Bağış'tan "takma kafana" şekilnde destek ve bol miktarda da eleştiri mesajı almaya devam etmişti.  
 
Yükselir bugün söz verdiği yazıyı yazdı. Pavey'in sözlerine çok sinirlendiğini ve kastını aşan sözler ile mesaj attığını ancak sonra özür dilemesine rağmen bir linç girişimi ile karşı karşıya kaldığını anlatan Yükselir, tepkisini Bu konu burada bitmez! diyerek gösterdi. Yükselir "salıya, o gün de bitmezse çarşambaya devam edeceğim ve Şafak Pavey'in yalanlar üzerinden geliştirdiği politikasının maskesini düşüreceğim. Ve öyle belgeler, fotoğraflar koyacağım ki bütün Türkiye bir gerçeği görüp neyin ne olduğunu çok iyi anlayacak!" yazdı.

İşte Sevilay Yükselir'in bugünkü köşe yazısından çarpıcı bir bölüm:

KASTIMI AŞTIM

Neyse... Akşamdan beri kafamı kurcalayan bu meselede alenen Şafak Pavey'in, Bayazıt'ın sözlerini çarpıtıp alakasız bir biçimde konuşmasında kullanmasının başı açık kadınları kışkırtmaya ve başı örtülülere karşı provoke etmeye çalıştığı gerçeğini görünce sinirlendim tabii... Ve gördüğüm bu gerçek üzerine de dönüp tweet atmaya başladım. Açık açık Pavey'in yalan söylediğini ve kışkırtıcılık yaptığını yazdım. Fakat videoyu izlemeden sadece Pavey'in sözlerini referans alan grup başladı ağız dolusu hakaret ve küfürlerle saldırmaya.

ANNESİ AYŞE ÖNAL'IN YAKININDAN DUYDUĞUMU YAZDIM

İşte o saldırılara cevap verme anımda öfkeye kapılıp korkunç bir yanlış yaptım ve kastımı aşarak Pavey'in 1996'da bir kolunu ve bacağını kaybettiği olayla ilgili birkaç ay evvel, vaktinde annesi Ayşe Önal'ın çok yakını olan bir arkadaşından duyduğum bir şeyi yazdım. Tabii; "Pavey yalan dünyasında yaşıyor. Bu ilk yalanı da değil! İsviçre'de bir çocuğu kurtarmak için mi yoksa kocası terk ettiği için mi trenin önüne atladı sormak lazım kendisine!" şeklinde yazdığım tweet tepkileri daha da artırdı.

HEMEN SİLDİM ÖZÜR DİLEDİM AMA...

Bir dostumun da uyarısıyla hemen sildim yazdığım o tweeti ve özür de diledim. Ama tabii özürmüş, geri adım atmakmış falan ne çare bu ülkede! Gün boyu devam etti saldırılar. Akla hayale gelmeyecek bir linç girişimi ile karşı karşıya kaldım. Bir kadına yapılabilecek en ahlaksız küfürler ve hakaretler sosyal alemi teslim aldı. En sonunda; "Eyy Şafak Pavey! Öbür bacağın da kopsun inşallah provokatör kadın!" yazdığımı gösteren bir fotomontajı dolaşıma sokup linçin büyümesi için ellerinden geleni yaptılar.

En milli meselede bile öldürsen bir araya gelemeyecek adamlar bir anda organize olup Pavey'in yalancılığını, kışkırtıcılığını, provokasyonunu bir kenara bırakıp beni gümletme derdine düştüler.

MİLLİYET'İN İKİ YÜZLÜ YAYIN POLİTİKASI

Dün baktım bazı gazeteler de bu olayı taşımışlar sayfalarına. Varsın taşısınlar bir itirazım yok ama benim attığım o tweeti birinci sayfasından; "Kadından kadına sosyal şiddet!" başlığı ile anonslayıp okurlarına duyuran en başta Milliyet'in derdinin sadece haber yapmak ya da kadınlar arası sosyal şiddete dikkat çekmek olmadığı ortadaydı.

DERTLERİ BENİ LİNCE ORTAK OLMAK

Belli ki dertleri sosyal medyada benimle ilgili başlayan lince ortaklık etmekti. Çünkü Milliyet'in derdi o olmamış olsaydı aynı gün ve aynı saatler içerisinde kendi yazarı Nagehan Alçı hakkında Ulusalcı ve Kemalist güruhun idolü olan Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Mine Kırıkkanat'ın atıp da silmediği ve özür dahi dilemediği şu iğrenç tweeti de sayfalarına taşır ve bir kınama da ona yapardı!

Mine G. Kırıkkanat; "Taze kaşarın programı yayından kaldırılmış: @ ElifYldz64:Gündüzleri, "kaynım bana kaydı" akşamları, Fidan kalsın mı? Ne yapsa olmuyor işte!"

BU KONU BURADA BİTMEZ

Dipnot; Bu konu burada bitmez! salıya, o gün de bitmezse çarşambaya devam edeceğim ve Şafak Pavey'in yalanlar üzerinden geliştirdiği politikasının maskesini düşüreceğim. Ve öyle belgeler, fotoğraflar koyacağım ki bütün Türkiye bir gerçeği görüp neyin ne olduğunu çok iyi anlayacak!