Medya
29 Mayıs 2022 10:54 Son Güncelleme: 29 Mayıs 2022 10:58

Sabah yazarı 'konser iptalleri baydı' diyerek sert çıktı! "Sağlam bir izah yapmak zorunda..."

Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, "Bu ülkede aklını siyasi husumetine teslim etmiş azınlıklar dışında kalan makul çoğunluk böyle müdahaleleri sevmez" ifadelerini kullandı.

Sabah yazarı Melih Altınok, Eskişehir Valiliği'nin "güvenlik" gerekçesiyle Anadolu Fest'i iptal etmesini ve birçok belediyenin bazı sanatçıların konserlerini yasaklamasına ilişkin olarak, "Konser iptalleri baydı" dedi. 

Altınok, bugünkü yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Her gün bir belediyenin, bazı şarkıcıları ilan ettikleri konser programlarından çıkardığına dair haberler tartışılıyor. 'Konser bile yasak' diye manşetler atılıyor. Mahsun Kırmızıgüllerin 'Türkü söyleyenden korkmayacaksın kardeşim' türünden solcu arabeskine maruz kalıyoruz. Son olarak Isparta Uluslararası Gül Festivali kapsamında sahneye çıkacak olan şarkıcı Melek Mosso'nun 3 Haziran'daki konseri belediye tarafından iptal edilmiş. İddialara göre, yasakta ildeki bazı dernek ve vakıfların Mosso'nun 'ahlaksızlığı özendirdiğini' söyleyerek protesto etmeleri etkili olmuş. Ne yapılmaya çalışılıyor anlayabilmiş değilim. Bir sanatçıyı etkinliğine davet etmesen kimse çıkıp niye diye sormaz, garipsemez... Ama önce çağırıp sonra gelme diyorsan, her şeyden önce bu nezaketsizliğe sağlam bir izah yapmak zorunda kalırsın. Çünkü bu ülkede aklını siyasi husumetine teslim etmiş azınlıklar dışında kalan makul çoğunluk böyle müdahaleleri sevmez."

Yazının tamamı için tıklayın.