Politika
30 Mayıs 2022 23:47 Son Güncelleme: 30 Mayıs 2022 23:48

Mustafa Sarıgül'ün partisinde toplu istifa depremi! Zehir zemberek sözler

Türkiye Değişim Partisi genel başkan yardımcısı Soner Gökçe partisinden istifa ettiğini duyurdu. Gökçe Mustafa Sarıgül’ü sert sözlerle eleştirdi.

Mustafa Sarıgül'ün Genel Başkanı olduğu Türkiye Değişim Partisi'nde istifa depremi yaşanıyor.

 Mustafa Sarıgül'ün parti politikalarından uzaklaştığı eylem söylemleriyle birbiriyle uyuşmadığı için, Partiyi tek adam zihniyeti ile dernek, işyeri yönetir gibi hareket ettiklerinden dolayı, “84 Milyon milletin birliğini beraberliğini sağlayamadıkları” gibi toplumdan uzaklaştıkları için, parti içinde despot bir yapıya karşı büyük vebal almamak ve boyun eğmemek adına partide gördükleri lüzum eksiklikler nedeniyle; Teşkilat Başkanı Genel Sekreter Soner Gökçe'nin öncülüğünde, Genel Sayman Gamze Büyük, MYK Üyeleri Ömer Urgun , Necmettin İzol, Gençlik Kolları Genel Başkanı Ferhat Kenan Urgun'un İstifalarının ardından Türkiye genelinde 11 il, 78 ilçe başkanları ve parti yönetimlerinin istifa edeceklerini iddia etti.

 "İYİ EĞLENCELER DİLİYORUZ"

 Soner Gökçe yayınladığı istifa videosunda “Demokrasi inancı olmayan, tek adam rejimine karşıyım deyip, tek adam rejimi uygulayan bu zihniyete dört ayda MYK değiştiren, “Ben istediğim zaman MYK’yı değiştiririm” deyip ve değiştiren ve bunla ilgili de yanına yandaş alan, bu zihniyete asla ve asla geçti vermeyeceğiz. Bu sebeple kendi oyunlarında kendilerini baş başa bırakıyoruz. İyi eğlenceler diliyoruz” dedi.

  TDP İSTANBUL İL BAŞKANI İSTİFA ETMİŞTİ

 Öte yandan TDP İstanbul İl Başkanı Yusuf Polat görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

 İstifa kararını Twitter hesabından kısa bir açıklama ile duyuran Yusuf Polat, kararının gerekçesini ise daha sonra yapacağı basın açıklaması ile duyuracağını bildirdi.

 Polat, istifa mesajında, "Tarih 26 Mayıs 2022. Saat 16:30. Türkiye Değişim Partisi İstanbul İl Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Gerekçeleriyle Basın açıklamamı daha sonra ayrıca yapacağım. Saygılarımla... Yusuf Polat" ifadelerini kullanmıştı.