Medya
26 Haz 2018 09:34 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:43

Milliyet yazarı seçim ekranını yorumladı: 'Fatih Portakal'ın izlenme oranı ne olacak?'

Seçim kanallarını bugünkü köşesinde değerlendiren Sina Koloğlu, Fatih Portakal'ın hem izlendiğini hem de eleştirildiğini söyledi.

Milliyet Gazetesi yazarı Sina Koloğlu, televizyonların seçim ekranlarını değerlendirdi. Koloğlu, en çok izlenen programa imza atmasına rağmen en çok eleştiriyi alan Fatih Portakal için de "Bundan böyle ‘izlenme oranı’ ne olacak?" diye sordu.

İşte Koloğlu'nun bugünkü yazısından ilgili bölüm: 

Veyis Ateş ‘Oh’ dedi

YSK, ‘açıklayabilirsiniz’ dedi. Saniyeler vardı. Habertürk’te Veyis Ateş, ekranda bize sunmadan önce verileri görüyordu. Duygularını, “Oooo, ilk sonuçları 21.00’e kadar öğreniriz” cümlesiyle anlattı. AA’nın, çok yüksek orandaki ilk sonuçlarıydı anladığım, ‘ooo’ lar..

Halk TV, nasıl yapsak havasındaydı

Halk TV, muhalefetin sesiydi. Kanalda durumlar nasıldı? ‘Bu fark kapanır’la başladı, ‘Bu sonuçlarla ne yapsak?’ havasıyla kapandı. Gezici anket başkanı Murat Gezici, “İkinci tura kalır” iddiasındaydı...

Fatih Portakal; gecenin gündemi

Sosyal medyada tartışılan konu başlıklarından biri de Fatih Portakal oldu. Gecenin ilerleyen saatlerinde Portakal, “Yine bizi asarsınız, AA’nın verdiği rakamları veriyoruz” dedi. Muhalif kimliğiyle biliniyor ve haber bülteni bu şekliyle izleniyor. “Bu verileri nasıl verirsin, hiç verme” twet’leriyle karşılaştı. Hem izlendi, hem eleştirildi... Bundan böyle ‘izlenme oranı’ ne olacak?