Medya
12 Haz 2015 12:15 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:39

Kurtuluş Tayiz'den Ahmet Hakan'a sert yanıt: "Sen alçaksın" demiyorum, adam bile değilsin!

Kurtuluş Tayiz köşesinden Ahmet Hakan'a "Sen alçaksın" demiyorum Ahmet Hakan ama maalesef adam bile değilsin." diye seslendi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan ile Akşam yazarı Kurtuluş Tayiz arasındaki selfie polemiği kavgaya dönüştü. Tayiz köşesinden Ahmet Hakan'a "Sen alçaksın" demiyorum Ahmet Hakan ama maalesef adam bile değilsin." diye seslendi.

Ahmet Hakan, seçim günü oy kullanma işlemi devam ederken CNN ekibi olarak çekip paylaştıkları "selfie"nin Akşam yazarı Kurtuluş Tayiz tarafından "AK Parti kaybetti, HDP kazandı diye seviyorlar" şeklinde eleştirilmesine CNN Türk ekranlarında sert tepki göstermişti.

İŞTE TAYİZ'İN O MESAJISEN NE MÜFTERİ NE ALÇAK BİR ADAMSIN


Kurtuluş Tayiz'e, "Kalkmış bunu, HDP barajı geçti diye çekmişiz gibi paylaşıyor. "Kandil'de olmayan seçim sevinci Doğan grubunda var" diye yazmış. Ya sen ne müfteri ne alçak bir insansın?" diye yanıt veren Ahmet Hakan'a Tayiz köşesinde yanıt vermişti.

DALGA GEÇMEK İÇİN ATILAN BİR TWEETTİ

Akşam gazetesindeki köşesinden Ahmet Hakan'a seslenen Tayiz, "Oysa bir menşın kadar yakındın bana Ahmet Hakan" demiş ve şöyle devam etmişti:

"O selfi'de seçim sonuçlarına sevinmiyorduk, daha sandıklar açılmamıştı bile, düzelt kardeşim bunu, özür dile" diyebilirdin. Ben de düzeltirdim hatamı. Dalga geçmek için atılan bir twit idi. Ancak 9-10 saat bekleyip canlı yayında küfür ve hakaretler yağdırmayı tercih ettin. Arkadan, haince bir saldırı oldu. Şaşırmadım; ne de olsa grubunuzun baskın özelliği bu. Doğan grubu ve Ahmet Hakan söz konusu olduğunda yalana, dolana, çarpıtılmış bilgilere veya fotoğraflara hiç ihtiyaç yok, zira göz önünde olan doğrular/gerçekler sizi anlatmaya yeter de artar bile."

AHMET HAKAN YANITA YANIT VERMİŞTİ: ESPRİNİ AL DA GİT

Ahmet Hakan köşesinden "Dalga geçmek için atılan bir tweetti" yazan Tayiz'e çok sert bir yanıt vermişti:

"Çok özür dilerim, önyargılı davrandım, affedilmez bir hata yaptım" falan diyeceğine... "Espri yapmıştım, niye bu kadar alındınız ki" falan diye üste çıkmaya çalışıyor.
Seni utanmaz yalancı seni.
Esprini al da git."

TAYİZ'DEN ÇOK SERT TEPKİ: ADAM BİLE DEĞİLSİN

Kurtuluş Tayiz tüm bu gelişmelerin ardından bugün köşesinden Ahmet Hakan'a "Sen alçaksın" demiyorum Ahmet Hakan ama maalesef adam bile değilsin." diye seslendi.

İşte o yazıdan çarpıcı bölümler:

Ahmet Hakan'ı tanımakta gün geçtikçe zorlanıyorum. Seçim günü sosyal medyada attığım bir tweet'i bahane ederek kanaldaki programını hakaret ve küfürlerle dolu bir şova dönüştürdü. Bunu ilk tepkisine yordum. "Sen de yalancısın, müfterisin, alçaksın Ahmet Hakan" demedim. Hakaretlerine karşılık olarak köşemde sadece "Beni uyarsaydın keşke, özür diler ve düzeltirdim" diye yazdım. Bu kez aynı hakaretleri, köşesinde tekrarlamayı sürdürdü. "Utanmaz, yalancı" diyerek de çeşitlendirdi.

BUNA KÖPEK DİŞLERİYLE YAZMAK DENİR

Buna köpek dişleriyle yazı yazmak denir, Ahmet Hakan. Küfür ve hakaretler yağdırarak, geride salyalar bırakarak bir düşünceyi ifade etmiş olmuyorsun. Bir gerçeği anlatmıyorsun. Doğan grubunu ve Ahmet Hakan'ı eleştirebilmek için veya suçlamak için emin olun yalana başvurmaya, çarpıtılmış bilgileri kullanmaya kimsenin ihtiyacı yok. Göz önünde duran doğrular ve gerçekler Ahmet Hakan gazeteciliğini anlatmaya yeter de artar bile. Bütün gazetecilik faaliyetin gerçekçi yalanlar üretmekten ibaret Ahmet Hakan. Bu, Doğan medyasının da başlıca özelliği. Kurnazlık katılmamış, gerçek bağlamından koparılmamış, deforme edilmemiş, çarpıtılmamış, manipüle edilmemiş tek bir söze, köşe yazısına, habere rastlamak mümkün mü gazete ve televizyonlarınızda?

"Biz tarafsız gazeteciyiz, onlar paçavralarda çalışıyorlar" demiş olman gerçeklerle bağının ne kadar zayıf olduğunu gösteriyor. Dürüst gazetecilik taslayacağın en son yer Hürriyet gazetesi ve CNNTürk ekranlarıdır Ahmet Hakan. Manipülasyonun, şantajın, iş takipçiliğinin, siyasal komploculuğun, darbeciliğin amiral gemisindesin şu an.

BİR YALANI GERÇEKÇİ GİBİ ANLATMA BECERİSİ SENİ GAZETECİ YAPMAZ

Asıl işinizin kamuoyunu tarafsız ve doğru bilgilendirmek olduğunu söylemeyin; çünkü bu ülke, manşetten vurduğunuz, yaraladığınız, öldürdüğünüz siyasetçi ve sanatçılarla dolu. Bir yalanı gerçeklik kılıfına büründürme becerisi insanı gazeteci yapmaz. Hele dürüst biri hiç yapmaz.

Hükümet devirmeye soyunmak, seçilmiş liderleri ölüm imalarıyla korkutmak gazetecilik faaliyeti değil Ahmet Hakan. Vatandaşları bir partiye karşı ayaklandırmaya çalışmak, sokak şiddetini kışkırtmak, seçimde hangi partiye oy vereceğini dikte etmek kamuoyunu tarafsız ve doğru bilgilendirme işine girmiyor.

Doğan grubu ve Ahmet Hakan gazeteciliğinde her şey var, kabul ediyorum. Büyük bir medya kartelinden bahsediyoruz burada. Ama tek bir şey yok sizde; tarafsızlık ve dürüstlük!

SEN ALÇAKSIN DEMİYORUM! ADAM BİLE DEĞİLSİN

Koskoca bir televizyon kanalının canlı yayınında tarafsız ve dürüst gazetecilik söylevleri eşliğinde, ahlak gösterisi yaparak bana küfür ve hakaretler yağdırmak bırakalım gazeteciliğe, adamlığa sığmaz Ahmet Hakan. "Sen alçaksın" demiyorum Ahmet Hakan ama maalesef adam bile değilsin.

Gerçeklik ambalajına sokup paketlediğiniz yalanları gazetecilik diye pazarlayabilirsiniz. "Dürüst televizyonculuk yapıyoruz" diyerek sergilediğiniz orta oyununu teşhir etmeye devam edebilirsiniz. Burası demokratik ve özgür bir ülke. Herhangi bir partiyi desteklemeye de, karşı çıkmaya da herkes kadar hakkınız var. Ama gazetecilik kisvesi altında çevirdiğiniz siyasi dolapları bize "tarafsız yayıncılık" ve "dürüst gazetecilik" diye sunmayın. Böyle davrandığınız sürece karşınızda hep gerçekleri bulacaksınız.

BEN YAKANDAN DÜŞERİM AMA GERÇEKLER PEŞİNİZİ BIRAKMAZ

Belki ben yakandan düşerim Ahmet Hakan ama gerçekler peşinizi bırakmaz.
Son söz: Yeterince gerçeğe sahipsen zaten küfre ve hakarete, arkadan hançerlemeye, canlı yayında linç yapmaya, fırsatçılığa ihtiyacın olmaz.