Dünya
26 Mar 2020 11:05 Son Güncelleme: 26 Mar 2020 11:08

Klozet yalayan sosyal medya fenomeni koronaya yakalandı

ABD'de yaşamını sürdüren bir sosyal medya fenomeni, koronavirüs salgınına karşı meydan okumak amacıyla bir klozeti yaladı. Larz isimli fenomen, geçtiğimiz günlerde koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
Klozet yalayan sosyal medya fenomeni koronaya yakalandı

Larz isimli gencin Twitter'dan 21 Mart tarihinde yayınladığı bir videoda, halka açık bir tuvalete girerek klozeti yaladığı görülebiliyordu. Salgının alaya alındığı paylaşımda "Koronavirüs salgını hakkında farkındalığı artırmak için yeniden paylaşın" ifadeleri yer alıyordu.

ÖNCE YALADI SONRA POZİTİF ÇIKTI

İngiliz ve Amerikan basınında yer alan haberlere göre Larz'ın, 22 Mart tarihinde yayınladığı "Koronavirüs testim pozitif çıktı" başlıklı ikinci bir videoda ise hastanede yattığı görüldü.

HESABI ASKIYA ALINDI

Larz'ın hesabı Twitter kurallarını çiğnediği gerekçesiyle askıya alındı.

Larz, koronavirüs salgınının ortaya çıkmasının ardından tuvalet klozeti yalayan ilk sosyal medya "fenomeni" değil. Ava Louise isimli başka bir sosyal medya kullanıcısı da "koronavirüs meydan okuması" etiketiyle uçağın tuvaletindeki klozeti yalarken video paylaşmıştı.

Söz konusu paylaşımlar çok sayıda etkileşim getirse de genel olarak sosyal medya kullanıcılarının tepkisiyle karşılaştı.