Politika
19 Ağu 2020 11:39 Son Güncelleme: 23 Eyl 2020 15:40

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a tazminat çağrısı: '2 milyonu bir şartla vermeye hazırım'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kendisiyle karşı açtığı 2 milyon liralık davayla ilgili konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu; 'ABD Kongresi’nin şantajına teslim olmasın. Derhal veririm' dedi...

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet gazetesinden İpek Özbey'e verdiği röportajda kendisinin yurt dışında parası olduğunu ileri süren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na 2 milyon liralık tazminat davası açtı.

"BİR ŞARTLA TAZMİNATI ÖDERİM"

Kılıçdaroğlu “ABD Kongresi'nin şantajına teslim olunmaması halinde, hiçbir itirazda bulunmadan, Erdoğan Ailesi'ne 2 milyon lirayı derhal ödeyeceğim” dedi.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti:

"HODRİ MEYDAN DEMEDİ"

*Bir ülkenin onurunu koruyacak olanlar öncelikle o ülkeyi yönetenlerdir. Devleti yönetenlerin mal varlıklarıyla tehdit edilmesi ve tehdit karşısında muhatapların susması, şantajı yapanları güçlü kılar.

*ABD Kongresi dünya önünde ülkemizin Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan zatı tehdit ederek, ‘servetini inceleyeceğiz' dediğinde Erdoğan'ın “hodri meydan” demek yerine sustu.

*Bu milli onurumuzu derinden yaralamıştır. Cumhurbaşkanı sadece ailesine karşı değil, yurttaşlarına karşı da sorumlu. Çağrımız; hızla bu sorumluluğu yerine getirmesi ve ülkenin ulusal onurunu korumasıdır.

*Servet ve hesaplar üzerinden yapılan bir itham karşısında önceki Genel Başkanımız Sayın Deniz Baykal susmamış, İsviçre makamlarına başvurmuş hesabının olmadığını ispatlamıştır. 2005 yılında Deniz Baykal ve kızının İsviçre bankalarında gizli hesaplarının olduğu iddia edilmişti.