Medya
26 Mayıs 2017 10:47 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:42

Katarlı patrondan radikal karar! Digiturk ismi değişiyor! Yerine hangi isim gelecek?

Digitürk'ü satın alıp, Lig TV'nin adını beINSports'a çeviren Katarlı patron, yakında Digitürk'ün ismini de değiştirecek.

Digiturk'ü satın alan Katar'lı Bein Media Group, bir dizi yenilik ve radikal değişikliğe hazırlanıyor.

Lig TV'nin ismini beIN Sports olarak değiştiren Katarlı patron, şimdi de Digiturk'ün ismini değiştiriyor.

Digiturk ismi gidecek yerine BeinTurk veya Bein Media gelecek.

Müşterilerden alınan 35 TL servis ücretini kaldırılacak, abone olmak kadar abonelikten çıkmak da kolaylaştırılacak.

İşte Milliyet gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu'nun konuyla ilgili yazısı:

DIGITURK GİDECEK BEINTURK GELECEK

Geçen yıl Digiturk’ü satın alan Bein Media Group, dijital platformda bir dizi yenilik yapacak. Haziran ayında kampanyayla tanıtılacak dijital platformdaki radikal değişiklikleri Digiturk Pazarlama Direktörü Boysan Akkaya ile Digiturk Pazarlama ve Satış Grup Başkanı Erem Demircan’dan dinledim.

Servis ücreti kalktı

Digiturk’ü satın aldıktan sonra ilk olarak Süper Lig maçlarını yayınlayan Lig TV’yi Bein Sports, diğer kanalların başına da Bein’i getiren grubun, Digiturk’ün adını değiştirmek de var gündeminde.

Bein Media Group, yeni bir başlangıç için, son yıllarda aboneleri nezdinde imaj kaydına uğrayan ve yeni abone sayısını artırmakta zorlanan Digiturk’ün adını BeinTurk veya Bein Media yapacak.

Digiturk’ün bayi ağını yenileyecek olan grup, müşterilerden alınan 35 TL servis ücretini kaldıracak. Bu hizmet artık bedava olacak.

Bein, girenin kolay çıkamadığı, müşteri memnuniyetinin azaldığı dijital platforma giriş çıkışı kolaylaştıracak. Yenilenen web sitesinden de abonelik mümkün hale gelecek.

Paketler; ‘Giriş’, ‘Sinema’, ‘Spor’ ve ‘Full’ olmak üzere dörde indirilecek. Paketler basit, içeriği zengin ve de daha ucuz olacak. Mevcut aboneler “bir yıl taahhüt” koşuluyla bu paketlere geçiş yapabilecek.

Suni zekâ devrede

Digiturk, bir yılda 58 milyon içeriğin izlendiği bir dijital platform...

Abonelerinin yüzde 88’i televizyon, yüzde 12’si ise bilgisayar, iPad veya cep telefonundan izledi bu içeriği.

Abonelerine film ve dizileri diledikleri zaman, diledikleri yerde izleme imkânı sunan Bein Connect güncellendi.

Programın suni zekâsı, her aboneye, izleme alışkanlıklarına göre film ve dizi seçenekleri sunacak. Böylece abone, platformdaki 1.200 film ve bir o kadar dizi arasında seçim yapmak için vakit harcamayacak.