Politika
30 Kas 2019 14:41 Son Güncelleme: 30 Kas 2019 14:48

Kararını verdi! Etyen Mahçupyan hangi ekipte yer alacak?

Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlığı döneminde danışmanlığını yürüten Etyen Mahçupyan'ın Davutoğlu'nun önümüzdeki günlerde kuracağı yeni partisinin kurucular kurulunda yer alacağı öğrenildi.

Google Haberlere Abone ol

Daha önceleri Taraf ve Karar gazetelerinde yazarlık yapan Etyen Mahçupyan’ın, bir dönem başdanışmanlığını yaptığı eski Başbakan Ahmet Davutoğlu öncülüğünde kurulacak yeni partinin kurucular kurulunda yer alacağı ortaya çıktı

Reuters haber ajansı, eski AKP'li başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun yeni partisi için 2020’nin beklenmeyeceğini duyurmuştu.

Ajansın parti kurma çalışmalarına yakın bir kaynağa dayandırdığı haberde, "Davutoğlu'nun yeni partisinin birkaç hafta içinde İçişleri Bakanlığı'na dilekçe verilerek resmen kurulacağı" bildirilmişti. Reuters'a konuşan kaynak, "Yeni partiyle ilgili son rötuşlar yapılıyor. 2020'ye ertelenmeyecek. Ankara'daki genel merkez ve İstanbul il başkanlığı binaları tutuldu" ifadelerini kullanmıştı.

Partide bazı eski siyasetçiler ve üst düzey kamu görevlilerinin de görev alacağı belirtilmişken, medyanotu.com’da yer alan habere göre Etyen Mahçupyan’ın da partinin kurucuları arasında yer alacağı aktarıldı.