Medya
30 Mar 2021 01:14 Son Güncelleme: 30 Mar 2021 11:32

Karar’a yeni isim! Hangi köşe yazarı kadroya dâhil oldu?

Karar gazetesinden tartışma yaratan karar! Kabataş yalanıyla gündeme gelen gazeteciyi kadrosuna dahil etti!

Karar gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Kiras, sosyal medyadan yaptığı bir paylaşım ile yeni bir yazarın daha kadroya dâhil olduğunu duyurdu.

Kiras, Twitter'dan yaptığı paylaşımla Hürriyet gazetesi eski yazarı İsmet Berkan'ı yazar kadrosuna kattıklarını ve ilk yazısının perşembe günü yayımlanacağını açıkladı.

İSMET BERKAN KİMDİR?

10 Haziran 1964’te İstanbul’da doğan İsmet Berkan, Radikal gazetesinde genel yayın yönetmenliği ve köşe yazarlığı yaptı.

İsmet Berkan, Türkiye'nin Gazetecilik Enstitüsü (bugünün İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi) mezunu ilk kadın gazetecilerinden Necla Tümay Berkan'ın oğludur. Henüz çocuk denecek bir yaşta, 14 yaşında Cumhuriyet gazetesinde çalışmaya başladı. 1978'den 1991 yılına kadar Cumhuriyet gazetesinde spor muhabirliği, sayfa sekreterliği ve yayınlanan eklerin editörlüğünü yaptı. Para dergisinde genel yayın yönetmeni, Aktüel dergisinde editörlük görevi yaparken, bu sırada Hürriyet gazetesinde medya ile ilgili bir köşe kaleme aldı.

1994 yılında Yeni Yüzyıl gazetesinin çıkış hazırlıklarına katıldı, 1996 Mart ayına kadar bu gazetede Yazı İşleri Müdürü ve yazar olarak görev yaptı. Yeni Yüzyıl'daki bir iç anlaşmazlık sonrası bu gazeteden ayrıldı, bir dönem Posta gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. İsmet Berkan bir yandan da Radikal gazetesinin yayına çıkış hazırlıklarına katıldı. Radikal’in çıkmaya başlamasıyla bu gazetenin Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı oldu. 2000 yılının Ekim ayında gazetenin genel yayın yönetmenliğine getirildi.

Uzun süre yürüttüğü bu görevine 31 Ağustos 2010'da veda etti. En son Hürriyet Gazetesi’nde köşe yazısı yazan İsmet Berkan, İngilizce biliniyor.

İsmet Berkan evli ve 2 çocuk babasıdır.