Medya
24 Mayıs 2022 09:44 Son Güncelleme: 24 Mayıs 2022 09:51

İbrahim Eren’in yeni görevi belli oldu! TRT’den sonra sessizliğe bürünmüştü…

Ali Eyüboğlu, görev süresi bitince TRT Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Ahmet Albayrak’a ve TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı’ya devreden İbrahim Eren’in ‘yeni görevi’ ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, TRT’deki görev süresi bittikten sonra koltuğunu devreden ardından da sessizliğe bürünen İbrahim Eren ile ilgili bir yazı kaleme aldı. “Bildiğim o ki, Digiturk ve BeinSport’ta İbrahim Eren, Rashed Al-Marri’den sonra gelen en tepedeki Türk yöneticisi” ifadelerini kullanan Eyüpoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “İbrahim Eren’in TRT gibi, Digiturk ve BeinSport’a da çok şey katacağına inanıyor, yeni görevinde başarılar diliyorum.”

Ali Eyüboğlu’nun ‘İbrahim Eren’in Yeni Görevi Ne?’ başlıklı yazısından ilgili bölüm şöyle:

Temmuz 2013’te genel müdür yardımcısı olarak başladığı TRT’de 10 Temmuz 2017’den 14 Temmuz 2021’e kadar yönetim kurulu başkanı, genel müdürlük yapan ve dört yıl sonra görev süresi bitince TRT Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Ahmet Albayrak’a ve TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı’ya devreden İbrahim Eren, o tarihten bu yana ortalıkta yoktu.

4. Vegan Festivali için gittiğim Didim’den dönüşte İzmir Atatürk Havalimanı’ndaki THY CIP Salonu’nda televizyon yöneticisi bir tanıdığımla karşılaştım. Rutin hal–hatır muhabbetinden sonra sıra geldi malum konuya:

Medya ve televizyon dünyasında neler oluyor?

Yıllardır televizyonlarda üst düzey yöneticilik yapan dostum sordu:

“İbrahim Eren’in yeni görevinden haberin var mı?”

“Haberim olsa yazardım” deyince, anlatmaya başladı:

“Digiturk veya Bein, İbrahim Eren’in titrini, Katarlılar Digiturk’ü aldıktan sonra atama yapılmayan yayın yönetmeni mi yoksa sadece danışman olarak mı açıklar bilmiyorum. Bildiğim o ki, Digiturk ve BeinSport’ta İbrahim Eren, Rashed Al-Marri’den sonra gelen en tepedeki Türk yöneticisi.”

Aldığım bilgiyi teyit etmek ve İbrahim Eren’i tebrik için hemen bir mesaj attım kendisine. Eren’den gelen yanıt, “Yarı zamanlı bir danışmanlık işi. Ayda bir Doho’ya gideceğim” oldu. İbrahim Eren’in TRT gibi, Digiturk ve BeinSport’a da çok şey katacağına inanıyor, yeni görevinde başarılar diliyorum.

Yazının tamamı için tıklayın!