Medya Günlüğü
13 Nis 2017 11:35 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:37

Hürriyet yazarından Oray Eğin'e "hanut" itirazı: Bu ağır ithamı sineye çekemem!

Hürriyet yazarı Vahap Munyar kendisi hakkında "her yazısını okuduğumda 'Bu sefer kimden ne almış' diye düşünüyorum" ifadesini kullanan Habertürk yazarı Oray Eğin'e cevap gönderdi.

Google Haberlere Abone ol
Habertürk gazetesi yazarı Oray Eğin, dünkü "Basında hanut istilası" başlıklı yazısında Hürriyet yazarı Vahap Munyar için "her yazısını okuduğumda ‘Bu sefer kimden ne almış’ diye düşünüyorum” diye suçlamıştı
.
Bunun üzerine Vahap Munyar, Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Tepeli aracılığıyla Oray Eğin'e cevap gönderdi.

Oray Eğin de cevabı yayınladı ve "Munyar haklı. Hakikaten de sonradan yazıya baktım, “Her yazısını okuduğunda ‘Bu sefer kimden ne almış’ diye düşünüyorum” cümlem haksız olmuş. Para aldığını ima etmek gibi bir niyetim yoktu; yıllardır tanıdığım bir gazeteci için bunu düşünemem zaten." diyerek geri vites yaptı.

İşte Oray Eğin'in bugünkü köşe yazısından ilgili bölüm:

VAHAP MUNYAR DİYOR Kİ

Basındaki hanut gezilerle ilgili dün çıkan yazıma Hürriyet yazarı Vahap Munyar’dan itiraz geldi. Yayın yönetmenimiz Selçuk Tepeli aracılığıyla gönderdiği notta şöyle diyor Munyar:

“Oray Eğin yazısına beni başrol oyuncusu olarak almış. Başkalarına ‘hanut gezi’ eleştirisi yaparken benim her yazıdan para aldığım gibi ağır bir ithamda bulunmuş. Bu ağır ithamı sineye çekemem. Bu ifadede ölçünün kaçtığını belirten bir düzeltme konabilir mi? Ben bugüne kadar utanılacak hiçbir şey yapmadım. İlginize teşekkürler.”

Munyar haklı. Hakikaten de sonradan yazıya baktım, “Her yazısını okuduğunda ‘Bu sefer kimden ne almış’ diye düşünüyorum” cümlem haksız olmuş. Para aldığını ima etmek gibi bir niyetim yoktu; yıllardır tanıdığım bir gazeteci için bunu düşünemem zaten.

Basında kimi yazıları okuduğumda bende oluşan algıyı anlatmaya çalışırken aceleye gelmiş ifadem, kastım olmadığı halde yanlış anlamalara mahal vermiş sanırım. Bu notu düşmem de zorunlu oldu.