Medya
11 Mayıs 2021 11:59 Son Güncelleme: 11 Mayıs 2021 13:13

Hıncal Uluç ve Ömür Gedik arasındaki Tarkan polemiği büyüyor

Müzisyenler için başlatılan akıma Megastar Tarkan'ı davet eden sanatçı Yıldız Tilbe red cevabı alınca, Ömür Gedik'ten Tarkan'a destek gelmiş, bu desteğe Hıncal Uluç'tan sert tepki gecikmemişti. Uluç'un tepkisinin ardından Ömür Gedik ilk kez yanıt verdi.

Ömür Gedik'e "Tarkan haklı" diyen Ömür sen de müzisyensin güya?. Ne zamandır söylemedin. Sevgilin Ferhat Göçer de öyle.. Ama sizin şeyiniz denk nasılsa.." diye tepki gösteren Hıncal Uluç'a, Ömür Gedik'ten yanıt geldi.

Bugün Hürriyet'teki köşesinde 'Hıncal’a yanıtımdır' başlıklı bir yazı kaleme alan Ömür Gedik, "Hıncal Uluç köşesinden alenen “Tarkan haklı diyen Ömür, sen de müzisyensin güya... Ama senin şeyin denk nasıl olsa... Size çalanlar, evlerine üç kuruş götürenler ne yapıyor hiç düşündün mü” yazdı. “Kılını kıpırdatmadın” iddiasını bu dille yazınca neye uğradığımı şaşırdım. Böyle cinsiyetçi, böyle yakışıksız argolara karşı cevap veresim bile gelmiyor. Ama bugüne dek birlikte çaldığım, çalmadığım, tanıdığım, tanımadığım, hepsine sonsuz saygı duyduğum tüm müzisyen arkadaşlarım için onca şey yapmışken, bu haksız eleştiri karşısında açıklama yapmam da şart oldu" dedi.

Organize ettiği etkinlikle müzisyenlere 300 bin lira destek topladığını söyleyen Gedik, "POPSAV Yönetim Kurulu üyesiyim ve pandemi en yoğun çalıştığımız dönemdi. 80’den fazla solist ve grubun katıldığı bir online festival düzenleyerek müzisyen arkadaşlarımıza 300 bin TL yardım topladık. Ve bunu koronanın en yaygın olduğu dönemde, otoimmün hastalığıma rağmen riski göze alarak yüz yüze geldiğimiz toplantılar ve festivalle yaptık. Sonrasında, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, meslek birlikleri, vakıflar ve derneklerle birlikte müzisyenlere destek için yaptığı tüm toplantılarda birebir bulundum. Ki şu anda bu toplantıların sonucunda müzisyenlere yapılan yardım 156 milyon TL’yi buldu." ifadelerini kullandı.

Ulaç'a tepkisini  “Ömür’den yardım istedim etmedi” diyen bir kişi bile bulamazsın." diye sürdüren Gedik'in yazısının devamı şöyle;

"Ulaşılamayan müzisyenler tabii ki hâlâ var, onlar için çok üzülüyorum.

Bir an önce her şey düzelsin, herkes işinin başına dönebilsin diye dua ediyorum.

Orkestralarına yardım eden birçok sanatçının olduğunu da yakından biliyorum.

Dahası, müzisyen arkadaşlarımdan zor durumda olanlara birebir yardım ettim, “Ömür’den yardım istedim etmedi” diyen bir kişi bile bulamazsın.

Bunlar söylenmez ama senin o cümlen gerçekten çok ağrıma gitti.

Ama gün kavga, birbirini eleştirme, birbirine düşme günü değil. Zor bir dönemdeyiz.

Senin başlatacağın uygun bir kampanya olursa ona da destek vermeye hazırım, hiç şüphen olmasın."

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN