Medya
01 Ağu 2013 14:03 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:19

HER ŞEYE RAĞMEN 'BEKLEYEN' KADININ ÖYKÜSÜ; MERYEM YAKINDA VİZYONDA!

‘Mommo-Kız Kardeşim' filminin ödüllü yönetmeni Atalay Taşdiken'in yeni filmi ‘Meryem' 20 Eylül'de vizyonda&...

Çekimleri Konya’nın Akşehir ve Beyşehir ilçelerinde yapılan ‘MERYEM’ in başrollerini; Beni Böyle Sev dizisinin de baş rol oyuncusu Zeynep Çamcı, İsmail Hacıoğlu ve Mehmet Usta paylaşıyor. Mustafa Uzunyılmaz, İpek Bilgin, Zerrin Sümer, Yeliz Akkaya, Gafur Uzuner ve Serhat Özcan’ın de yer aldığı filmin vizyon tarihi: 20 Eylül 2013. 

Filmin müziklerine, yönetmenin ‘Mommo - Kız Kardeşim’ filminden çok etkilenerek talip olan ve “Harry Potter ve Ateş Kadehi” (Harry Potter And The Goblet of Fire), “Bir Gün” (One Day), “Aşkım Benim” (Bel Ami) gibi dünyaca ünlü filmlerde besteci ve aranjör olarak yer alan ‘Youki Yamamato’ yaptı.  

Filmin Konusu; Meryem;  17-18 yaşlarında, güzelliği ile tüm kasabanın ilgisini çeken Meryem’e, aynı kasabada yaşayan ve oğulları İstanbul’da çalışan bir aile talip olur ve ister. 10 gün içerisinde nişan, kına gecesi ve düğün yapılır. 

Meryem’in kocası Mustafa, düğünden birkaç gün önce gelmiş ve 6 gün evli kaldıktan sonra “Bir düzen kurar, seni de İstanbul’a alırım” diyerek yaşadığı şehir olan İstanbul’a dönmüştür. Meryem sabırla ve tüm masumiyetiyle beklemeye başlar. 

Filmin esas cümlesi “Bekleyen masumdur” bundan sonra devreye girer ve biz de Meryem’i nelerin beklediğini izlemeye başlarız…  

Fragman ve görseller için;

www.meryemfilmi.com
https://twitter.com/MeryemSinema
https://www.facebook.com/MeryemSinemaFilmi 

SENARİST-YÖNETMEN : ATALAY TAŞDİKEN

YAPIMCI : ATALAY TAŞDİKEN

YAPIM : ATYAPIM

MÜZİK : YOUKİ YAMAMOTO

GÖRÜNTÜ YÖNETMEN : FEZA ÇALDIRAN

YARDIMCI YÖNETMEN : HÜLYA GEZER

SANAT YÖNETMENİ : NURDAN TAVUKÇUOĞLU