Politika
29 Kas 2022 10:08 Son Güncelleme: 29 Kas 2022 10:44

Gerilim sürüyor; Kaftancıoğlu gelmedi! 39 ilçe başkanından İmamoğlu'na tebrik ziyareti!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2023 bütçe sunumu sonrası CHP'nin 39 ilçe başkanı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na destek vermek amacıyla İmamoğlu'nu ziyarette bulundu. Son günlerde gündeme oturan İmamoğlu - Kaftancıoğlu arasındaki gerginlik bu ziyarete de yansıdı. Canan Kaftancıoğlu bu ziyarete katılmadı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2023 bütçe sunumu sonrası İstanbul'un 39 ilçesinin CHP'li ilçe başkanları İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tebrik ziyaretinde bulundu. Son günlerde CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında var olduğu iddia edilen gerginlik bu ziyarete de yansıdı. Kaftancıoğlu, 39 ilçe başkanının İmamoğlu ziyaretinde orada olmadı. 

İMAMOĞLU AÇIKLAMA YAPMIŞTI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile eski CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu arasında 'Cumhurbaşkanlığı adaylığı' kavgası patlak vermiş ve Kaftancıoğlu'nun İmamoğlu için sert ifadeler kullandığı iddia edilmişti. İkili arasındaki gerginlikle ilgili İmamoğlu'ndan açıklama geldi. İmamoğlu kavga için çok net 'hayır' ya da 'evet' ifadeleri kullanmadı ancak dikkat çekici bir açıklama yaptı.

KAFTANCIOĞLU NEZAKETLİ BİR HANIMEFENDİ

İmamoğlu, bütçe sunumu öncesi gazetecilerin, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu konusundaki sorusuna çarpıcı yanıtlar vermişti. İmamoğlu, “CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile aranızda olduğu iddia edilen bir polemik söz konusu. Bununla ilgili bir açıklamanız olacak mı” sorusunu, “Canan Kaftancıoğlu, nezaketli bir hanımefendidir. Yani bu bahsi geçen kelimeleri bir kadın olarak söylememiştir, diye düşünüyorum. Söyleyeceğim bu kadar” şeklinde yanıtlamıştı.

 

İLÇE BAŞKANI PAYLAŞTI

Bütçe sunumu sonrası CHP'nin İstanbul'daki 39 ilçe başkanı Ekrem İmamoğlu'na destek ziyaretinde bulundu. İmamoğlu'nu ziyaret eden ilçe başkanlarının yanında CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun olmaması dikkat çekti. Avcılar İlçe Başkanı Erdal Nas, ilçe başkanları ile İmamoğlu'nun fotoğrafını, "İstanbul Büyükşehir Belediyemizdeydik! İstanbul Büyükşehir Belediyemizin 2023 yılı bütçe görüşmeleri öncesi 39 İlçe Başkanımız ile birlikte İBB Başkanımız Sn.Ekrem İmamoğlu ziyaret ettik. 16 Milyon İstanbul’lunun bütçesi hayırlı olsun" ifadeleriyle paylaştı.