Medya
24 Mayıs 2023 21:47 Son Güncelleme: 24 Mayıs 2023 22:04

Gazeteci Sanlı Ergin son yolculuğuna uğurlandı

Gazeteci Sanlı Ergin, Çengelköy Kerem Aydınlı Camisi'nde kılınan öğle namazından sonra Çengelköy Mezarlığı'nda toprağa verildi. Sanlı Ergin'in eşi Özlem ve kızı Su, ağabeyi Hürriyet yazarı Sedat Ergin ve eşi Prof. Dr. Canan Ergin taziye dileklerini kabul etti.

Gazeteci Sanlı Ergin, Çengelköy Kerem Aydınlı Camisi'nde kılınan öğle namazından sonra Çengelköy Mezarlığı'nda toprağa verildi. Sanlı Ergin'in eşi Özlem ve kızı Su, ağabeyi Hürriyet yazarı Sedat Ergin ve eşi Prof. Dr. Canan Ergin taziye dileklerini kabul etti. Medya, iş ve sanat dünyasından çok sayıda kişinin bulunduğu cenaze törenine katılan bazı isimler şöyle:

Aydın Doğan, Sema Doğan, Hüsamettin Özkan, Ertuğrul Özkök, Mehmet Ali Yalçındağ, Volkan Vural Hasan Cemal, Derya Sazak, Kadri Gürsel, Nurcan Akad, Ayşe Cemal, Nilgün Gürkan, Emre Oral, Murat Bardakçı, Zeynep Özkartal Görgün, Belde Bozkurt Oral, Sebati Karakurt, Behzat Şahin, Şahin Ahmet Tan, Sefer Levent, İsmet Berkan, Kanat Atkaya, Fatih Altaylı, Ferhat Boratav, Banu Tuna, Sedat Ergin, Canan Ergin, Tayfun Gönüllü, Doğan Akın, Tahir Özyurtseven, Faik Alnıaçık, Ayşe Arman, Elçin Yahşi, Cem Seymen, Candan Fetvacı, Murat Köksal, Pınar Aktaş, Ayla Dündar, Bertan Ağanoğlu, İhsan Yılmaz, Tunca Bengin, Ateş Yalazan, Deniz Alphan, Soner Gedik, Neyyire Özkan, Asu Maro, Vahap Munyar, Rahşan Gülşan, İpek Yezdani, Eylem Düzyol ve Aslı Örnek

Sanlı Ergin kimdir?

Müziğe olan tutkusuyla da bilinen Sanlı Ergin 1964 yılında doğdu; Maçka Endüstri Meslek Lisesi ve Maçka Sanat'ı bitirdi. Sanlı Ergin iki çocuk (Su ve Ömer Ateş) babasıydı.

1980'li yılların başında basın sektörüne girdi.

Ergin, sırasıyla şu yayınlarda çalıştı:

(1984-1987) Cumhuriyet Daily Newspaper - Sayfa tasarım

(1988-1990) Ekonomik Panorama Dergisi - Görsel Yönetmen

(1990-2006) Hürriyet - Sayfa Tasarım ve Haftasonu Ekleri Görsel Yönetmeni

(2006-2008) Sabah gazetesi - Haftasonu Ekleri Görsel Yönetmeni

(2008- 2016) HaberTürk Gazetesi - Görsel Yönetmeni