Medya
16 Mar 2022 22:41 Son Güncelleme: 16 Mar 2022 23:59

Gazete Duvar’da üst düzey istifa! "Görüş farklılıkları nedeniyle..."

Gazete Duvar'da üst düzey bir ayrılık yaşandı. 4 ay önce göreve gelen isim, görüş farklılıkları nedeniyle yollarını ayırdığını duyurdu.

Gazete Duvar'ın Genel Yayın Yönetmeni Hakan Aksay görevinden ayrıldı.

 4 ay önce göreve gelen Aksay, gazete için kaleme aldığı veda yazısında "Gazete Duvar’ın gelişip güçlenmesini, daha kurumsal bir yapı haline gelmesini içtenlikle diliyorum. Eminim eski ve yeni bütün Duvar emekçileri bu yolda ciddi katkılar yapacaktır. Bugün Gazete Duvar’la çalışma düzenine ilişkin olarak yaşadığımız görüş farklılıkları nedeniyle yollarımızı ayırıyoruz." ifadelerini kullandı

 HAKAN AKSAY KİMDİR?

Leningrad Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi’nden mezun oldu. Moskova’da uzun süre Cumhuriyet ve NTV, kısa sürelerle de diğer gazete ve televizyon kanallarının temsilcisi olarak çalıştı. Rusya ve Türkiye-Rusya ilişkileri konusunda birçok projede yer aldı. Rus-Türk Araştırmaları Merkezi’nin kurucu başkanıydı. Moskova’da uzun yıllar Nâzım Hikmet’i anma etkinliklerinin organizatörlüğünü yaptı. Türkçe ve Rusça dört kitap yazdı. 2009 sonunda Türkiye’ye döndü. 11 yıl T24’te köşe yazarı ve programcı olarak çalıştı. Tele1 ve Artı TV’de programlar yaptı.