Medya
13 Eki 2021 21:38 Son Güncelleme: 14 Eki 2021 10:08

Gazete Duvar'da deprem! İki Genel Yayın Yönetmeni'nin yolları ayrıldı

Gazete Duvar Genel Yayın Yönetmeni Ali Topuz ve Duvar English Genel Yayın Yönetmeni Cansu Çamlıbel, kurumdan ayrıldıklarını duyurdu.

Gazete Duvar’ın kuruluşundan itibaren genel yayın yönetmenliği görevini yürüten Ali Topuz görevini bıraktı. Topuz’un ardından ‘Duvar English’ Genel Yayın Yönetmeni Cansu Çamlıbel ile gazetenin yazarları Bahadır Özgür, Şenay Aydemir, Hakkı Özdal ve Ayşe Çavdar da ayrıldıklarını açıkladı. 

 Ayrılığı Twitter’dan duyuran Topuz, “Her şeyin bir başı vardır bir de sonu. GazeteDuvar ile bir bağım kalmamıştır. Mesai arkadaşlarıma, yazarlara, okurlara binlerce teşekkürler” dedi.

 Eleştiren, kızan, öven herkese de şükranlarını sunan Topuz, “Hakkınızı helal edin. Bir kişiye hakkım helal değil. O kendisini gösterecek zaten” diye yazdı.

 CANSU ÇAMLIBEL DE BIRAKTI

 Duvar English'in genel yayın yönetmenliğini üstlenen Cansu Çamlıbel de Topuz'un ardından görevini bıraktığını açıkladı.

 "Ali’nin davetiyle katıldığım GazeteDuvar ailesinde o olmadığı takdirde benim de olmam söz konusu olamaz" diyen Çamlıbel, "İyi gazeteciliğe inanan ve destek veren herkesle nasılsa yine yeniden buluşuruz. Bu kadar kıymetli bir çabaya bu şekilde veda ediyor olmak kalbimizi kırdı elbet" ifadelerini kullandı.

ÖMER ARAZ'IN DA AYRILDIĞI SÖYLENİYOR
Topuz’la beraber İcra Kurulu Başkanı ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ömer Araz’ın da yayın sahibi Vedat Zencir ile yaşanan anlaşmazlık nedeniyle görevinden ayrıldığı belirtiliyor.

BAHAR ÖZGÜR DE AYRILDI
İnternet sitesinde Sedat Peker’in ifşaatları sonrası çok çarpıcı analizler kaleme alan Bahadır Özgür de kurumla bağlarını kopardı.

Topuz’un tweet’ini alıntılayan Bahadır Özgür, şunları kaydetti: “Ali Topuz bir an dahi tereddüt etmeden yazı yazma imkanı sundu bana. Onun siyasal bakışının, ahlakının, üslubunun ürünü olan Duvar sayesinde çok fazla şey kazandım. Hakkını o da helal eder umarım. Duvar emekçilerine de sonsuz teşekkürler. Başka yerde görüşürüz yine…”

3 YAZAR DA BIRAKTI

Topuz ve Çamlıbel'in ardından gazetenin yazarları Şenay Aydemir, Hakkı Özdal ve Ayşe Çavdar da Gazete Duvar'dan ayrıldıklarını açıkladı.

TOPLANTI YAPILACAK
Ali Duran Topuz’un yarın mesai arkadaşlarıyla bir toplantı yapması bekleniyor.