Medya
15 Oca 2014 12:14 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:52

Fethullah Gülen'e ilginç benzetme! Holding patronu!

Fethullah Gülen'in internete sızdırılan ses kayıtlarını köşesinde yorumlayan Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi ilginç bir benzetme yaptı.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Fethullah Gülen'in internete sızdırılan ses kayıtlarına dönük ilginç yorumlarda bulundu.

HOCAEFENDİ İMAJI GİTTİ HOLDİNG PATRONU GELDİ

Kayıtlardaki konuşmaların ortaya koyduğu resim nedeniyle büyük hayal kırıklığı yaşayan Abdülkadir Selvi "Şimdiye kadar benim kafamda bir hocaefendi imajı vardı. Dünden itibaren bir Holding patronu ya da iktidar sahibi bir Başbakanla karşılaştım." dedi.

İşte Selvi'nin yazısındaki ilgili bölüm:

Bu tür yöntemlerle insanların mahremlerine girilmesini doğru bulmuyorum. Ama bu benim yayınlanan konuşma hakkında iki çift laf etmeme engel olmamalı.

Cumhurbaşkanı Gül'e yazdığı Sulhnamede, 'Bürokrasideki kıyımların' durdurulmasını istemişti.

Ses kayıtlarında ise Başbakan'ın can düşmanı Koç Grubuna Rafineri veren, gruba ait bankayı kurtarmak için kağıt üzerinde para girişi yapılmasını öneren, 2001'de benzer bir işlem yapıldığını itiraf eden, BDDK'da kendilerinden habersiz kuş uçmadığını ifade eden bir iktidar sahibi gördüm.

Önceden Ankara'da başbakanlar bir elleriyle banka kredilerini, diğer elleriyle yatırım teşviklerini dağıtıyor, yandaşlarını ihya edip, rakiplerini tasfiye ediyordu.

Şimdiye kadar benim kafamda bir hocaefendi imajı vardı. Dünden itibaren bir Holding patronu ya da iktidar sahibi bir Başbakanla karşılaştım. Hem de Başkenti Türkiye olmayan bir başbakan.