Medya Günlüğü
12 Kas 2020 13:13 Son Güncelleme: 12 Kas 2020 13:39

Fatih Altaylı'dan korkutan korona yazısı! "Yakında sokaklarda öleceksiniz"

Artan Covid-19 vakaları için uyarıda bulunan Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, “Hastaneler gırtlağa kadar dolu. Devleti, şehiri, özeli kalmamış. Her yer fule yaklaşmış. Yakında sokaklarda öleceksiniz. Belli ki hükümet ‘Ekonomi’ diye tedbir almamakta ısrarlı. Ama en azından siz tedbirli olun” dedi.

Google Haberlere Abone ol

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, bugün kaleme aldığı yazısında vatandaşları salgına karşı uyardı.

“KOCA, SAYILARI VERMİYOR AMA NEREDEYSE AĞLAYACAK”

Altaylı yazısında, “Covid-19 patladı diyorum. Herkes inanıyor, kimse takmıyor. Günde 40 binden fazla vaka var diyorum. Herkes inanıyor, kimse takmıyor. Bakan Koca sayıları benim gibi vermiyor ama adam neredeyse ağlayacak ‘Dikkatli olun’ diye. Ona da herkes inanıyor, kimse takmıyor. Aşının gelmesine daha çok var. Türkiye sipariş verdi mi, sıraya girdi mi bilmiyorum ama her şey doğru yapılmış olsa bile ilkbahardan önce aşı maşı olamayacaksınız diyorum. Herkes inanıyor, kimse takmıyor.” ifadelerini kulandı.

“YAKINDA SOKAKLARDA ÖLECEKSİNİZ”

Altaylı’nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Tam aksine müthiş bir keyifle ‘Aşıyı Türk buldu’ diye seviniyoruz milletçe. Dün Formula 1 için İstanbul Parka’a gidebilmek için PCR testi yaptırmaya gittim. Kendinize acımıyorsanız, sağlık personeline acıyın. Hastaneler gırtlağa kadar dolu. Devleti, şehiri, özeli kalmamış. Her yer fule yaklaşmış. Yakında sokaklarda öleceksiniz. Belli ki hükümet ‘Ekonomi’ diye tedbir almamakta ısrarlı. Ama en azından siz tedbirli olun.

İşiniz yoksa çıkmayın evden, mesafe kurallarına uymayan lokantalarda, kafelerde oturmayın, yemek yemeyin. Maskeniz ağızınızı burnunuzu kapasın. Cebinizde bir küçük kolonya bulundurun. ‘Bu şartlarda futbol oynanmaz’ demekten dilimde tüy bitti. Bakın milli maçta 45 dakika sahada kalan Vida’da corona çıktı. Sahadaki 22 kişi şu anda risk altında. Şaka değil. Lütfen.”

Yazının tamamı için tıklayın