Medya
26 Kas 2017 11:37 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 01:48

Fatih Altaylı'dan bomba "Black Friday" iddiası: Hürriyet’teki dostlarımız kızdılar ama...

Hürriyet "Kara Cuma" için Hepsiburada'nın hazırlıklarını sürmanşetinden de duyurmuştu. Altaylı Hürriyet'ten kendisine gelen eleştirilere cevap verdi.

Dünyanın en büyük alışveriş festivali "Black Friday" günü, grup bünyesinde bulunan Hepsiburada'nın reklamını yapan Doğan Grubu eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Hepsiburada, Doğan Grubu’nun bütün yayın organlarında festival için hazır olduklarını ve kampanyalarını, haberlerle de duyurmuştu.

Hürriyet ayrıca, "Kara Cuma" için Hepsiburada'nın hazırlıklarını sürmanşetinden de duyurmuştu.

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı önceki günkü yazısında, "Ayıp değil midir koskoca bir medya grubunun yazarlarının, o gruba ait internet pazarlama şirketinin satış yapmasına sağlayacak şekilde yazılar yazmaları" diye yazmıştı.

Altaylı bugün ise, Hürriyet'teki dostlarının bu yazısına kızdıklarını belirtirken, kendisine gelen eleştirilere, "Ekonomiyi canlandırma, etkili olduğunu düşündüğünüz tüm yazarlara grubun pazarlama sitesi üzerinden alışveriş yaptırmakla, öneri listeleri hazırlamakla, şunu alın bunu alın tavsiyeleri ve ucuzluk anonslarıyla olmaz" diyerek cevapladı.

Altaylı, "Eğer bir günü bahane ederek kendi cironu artırmaya çalışırsan o zaman iyi veya kötü niyetli herkesin aklına, 'Acaba sitelerini Amazon’a satmak için mi ciro yükseltmeye çalışıyorlar?' sorusu gelir" iddiasında bulundu.

Altaylı'nın yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

"Black Friday eleştirilerimiz üzerine Hürriyet’teki dostlarımız kızdılar.

'Ekonomiyi canlandırma girişiminde bulunmak, alışverişi artırmak kötü mü?' diyerek.

Değil elbet.

Gerçi ekonomiler böyle canlanmaz ama en azından bir ilkyardım girişimi olabilir.

Ekonomiyi canlandırma, etkili olduğunu düşündüğünüz tüm yazarlara grubun pazarlama sitesi üzerinden alışveriş yaptırmakla, öneri listeleri hazırlamakla, şunu alın bunu alın tavsiyeleri ve ucuzluk anonslarıyla olmaz.

Bunu ille de bir kampanya yapmak istiyorsanız, grubun alışveriş platformunu öne çıkarmanız gerekmez.

Ticaret odaları, ilgili bakanlıklar, marka birlikleri, AVM birlikleri devreye sokulur, internet ticaret platformları birleştirilir ve bir kampanya haline getirilir.

Bir gazete buna sahip çıkacaksa her şeyiyle sahip çıkar.

Sadece kendi satış platformunu öne çıkarmaz.

Eğer bir günü bahane ederek kendi cironu artırmaya çalışırsan o zaman iyi veya kötü niyetli herkesin aklına, 'Acaba sitelerini Amazon’a satmak için mi ciro yükseltmeye çalışıyorlar?' sorusu gelir.

Elin ağzı da torba değil ki büzesin!