Medya
11 Eyl 2019 08:46 Son Güncelleme: 11 Eyl 2019 10:48

Özkök'ten Emniyet'in 'kürtaj listesi' talebine tepki!

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, bugünkü yazısında Emniyet'in kürtaj yaptıran kadınların listesini istemesi olayıyla ilgili olarak "Çok tuhafıma gitti. Yoksa altında kürtaj yaptıran kadınlara yönelik bir fişleme amacı mı var?" ifadelerini kullandı.

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, 'İstanbul Emniyeti, FETÖ'cü seri katil profili mi çiziyor' başlıklı bugünkü yazısında Emniyet'in İl Sağlık Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda 'polikistik over sendromu' olan ve kürtaj yaptıran 30 ile 40 yaş aralığındaki kadınların listesini talep etmesine değindi.

Emniyet'in söz konusu talebiyle ilgili olarak "Hayatımda ilk defa böyle bir şey görüyorum" diyen Özkök, şunları söyledi:

"İstanbul Emniyeti böyle tuhaf bir bilgiyi acaba neden ister?

FETÖ’cülerin ve Cumhurbaşkanı’na hakaret eden tiplerin seri katil olarak robot portresi mi çizecek acaba...

Yoksa altında kürtaj yaptıran kadınlara yönelik bir fişleme amacı mı var?

İstanbul Emniyeti herhalde bu merakımızı tatmin edecek bir açıklama yapar."

Emniyet'in söz konusu talebine ilişkin yayınlanan gerekçede ise, "Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nca ilgi sayılı FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma, rüşvet ve Cumhurbaşkanı ile devlet büyüklerine hakaret konularından yürütülmekte olan soruşturma kapsamında ilimizde soruşturmada kullanılmak üzere..." ifadelerine yer verilmişti.

Söz konusu gerekçeyi de eleştiren Özkök, "Kimmiş acaba bu FETÖ’cü ve Cumhurbaşkanı'na hakaret suçuyla aranan kürtajcı seri katil?" dedi ve şu ifadelere yer verdi:

 "Neymiş bu diye merak ettim ve uzman bir sitede şu tarifi buldum: 'Polikistik over sendromu (PKOS), doğurganlığı olumsuz etkileyen ve pek çok farklı hastalığın oluşumuna da zemin hazırlayan bir kadın hastalığı ve aynı zamanda bir endokrin hastalıktır. Özellikle üreme çağındaki kadınlar arasında yaygın olarak görülen polikistik over, yumurtlama bozukluğu oluşumuna neden olarak kısırlığa zemin hazırlar. Ayrıca tedavi edilmemesi durumunda ilerleyerek hipertansiyon, kalp ve damar hastalıkları gibi pek çok ikincil hastalığa da yol açar.'

Kimmiş acaba bu FETÖ’cü ve Cumhurbaşkanı’na hakaret suçuyla aranan kürtajcı seri katil? Siz de merak etmediniz mi bu 'Women Hunter' dizisini..."