Medya Günlüğü
21 Nis 2016 09:33 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:28

Ertuğrul Özkök'ten Altan Tan'a sert yanıt: Adam gibi bekle sıranı

HDP'li Altan Tan'ın "Ertuğrul Özkök hakkımda bir şeyler karalamış. Saygısızca; ‘Arkasında durmadan’, ‘Önüne yatmadan’ bahsetmiş." sözlerine, Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök'ten yanıt geldi.

Google Haberlere Abone ol
HDP'li Altan Tan'ın "Ertuğrul Özkök hakkımda bir şeyler karalamış. Saygısızca; ‘Arkasında durmadan’, ‘Önüne yatmadan’ bahsetmiş." sözlerine, Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök'ten yanıt geldi. Özkök, "Hakaret kuyruğunda bekleme zahmetine katlanacaksan buyur ama adam gibi bekle sıranı, seni eleştiren herkesi “çakma” gören muhteşem egonla, kaynak yapıp böyle öne geçmeye kalkma" diye yazdı.

HDP'li Altan Tan'ın, Ensar Vakfı'ndaki tecavüz skandalına dair söylediklerine yapılan eleştiriler üzerine "3 tane çakma Nişantaşlı, Bebekli, çakma sosyalist, 'çakma' tabirini kullanıyorum; gerçek Nişantaşlı, Bebek ve sosyalistlere saygı duyuyorum. Benim çocukluğum da Bebek'te geçti. Çakmalara söylüyorum, bu çakmalar için 'bütün İslami tarikat ve cemaatler, Kuran kursları, yurtlar, tecavüzcüdür, sapıktır' demeyeceğim, demeyeceğim, demeyeceğim" yanıtını vermişti.

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök de bu sözleri eleştirmiş ve  "Altan Tan kardeşim.. Ensar Vakfı'nın arkasında dur, önüne yat, ne istersen yap ama bunu savunurken niye işin içine "Üç tane Nişantaşılıyı, Bebekliyi memnun edeceğim" gibi artık iyice pespayeleşen avam bir cümleyi sıkıştırıyorsun?" diye yanıt vermişti.

Özkök'ün bu yazısından sonra bir basın açıklaması yapan Altan Tan, sözlerinin çarpıtıldığını iddia ederek "Ertuğrul Özkök hakkımda bir şeyler karalamış. Saygısızca; ‘Arkasında durmadan’, ‘Önüne yatmadan’ bahsetmiş.Her zaman herkese yaptığı gibi benim de söylediklerimi eksiltmiş, çarpıtmış, tamamını vermemiş. Hoş başka bir şey yapsaydı şaşardım. Kendine yakışanı yapmış!" ifadelerini kullandı.

ÖZKÖK'TEN İKİNCİ YANIT

Altan Tan'ın bu açıklamalarına da Özkök'ten yanıt geldi.

Ertuğrul Özkök, bugünkü yazısında "Altan Kardeş, Küfür Kuyruğunda Kaynak Yapıp Öne Geçmeye Kalkma" ara başlığıyla Tan'a yanıt verdi ve şunları yazdı:

"BU ne hiddet bu ne celal Altan Tan kardeş...

Kızma yahu, ben Nişantaşılı falan değilim...

Sen “çakma Nişantaşılı” dedin, biz de “çakma Ensar” dedik...

Ensar Vakfı’nın “önüne yattın” diye, sana kızan da biz değiliz. Bizzat kendi partinden yedin fırçayı yahu...

Olayı Nişantaşılılık falanla saptırmaya kalkacağına, git önce kendi partine anlat derdini...

Sana oy verenlere izah et şu taciz, tecavüz fecaatini...

Ayrıca sana itiraz eden herkes “çakma solcu”, “çakma Nişantaşılı”, “çakma İslamcı”, “çakma liberal”, “çakma demokrat”...

Eee... Bir tek sen “gerçek Ensarcı”...

Anlaştık mı şimdi? Tatmin oldun mu?

O zaman ben de sana bir şey söyleyeyim.

Dün basın toplantısındaki seviyenle mütenasip o küfürleri ben çok yedim...

Şerbetliyim...

Bir küfürbaz eksik, bir küfürbaz fazla fark etmez...

Hakaret kuyruğunda bekleme zahmetine katlanacaksan buyur ama adam gibi bekle sıranı, seni eleştiren herkesi “çakma” gören muhteşem egonla, kaynak yapıp böyle öne geçmeye kalkma."