Medya Günlüğü
13 Mayıs 2019 11:59 Son Güncelleme: 13 Mayıs 2019 12:04

Erdoğan sinyali verdi! Davutoğlu ihraç mı edilecek?

Ahmet Davutoğlu'nun yayınladığı manifesto ve sonrasında dile getirdiği eleştiriler için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ihraç sürecini başlatabileceği iddia edildi.

Google Haberlere Abone ol
Erdoğan sinyali verdi! Davutoğlu ihraç mı edilecek?

Yeni parti kurma çalışmalarını hızlandırdığı iddia edilen eski başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşulmaya devam ediyor.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşesinde, "YSK’nın perde arkası ve İstanbul seçimleri" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cuma günü MKYK’da, Cumartesi günü de İstanbul’da geniş katılımlı bir toplantıda İstanbul seçimleri masaya yatırdığını ifade eden Selvi, burada konuşulanları aktardı.

Selvi, "Erdoğan hem MKYK’da hem İstanbul’daki toplantıda 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun YSK kararı üzerine yaptığı çıkışlara değiniyor" derken, Erdoğan'ın şunları söylediğini belirtti:

"Abdullah Gül için 'Kurucumuz değildi. Zaten cumhurbaşkanlığından sonra da partimize üye olmadı' diyor. Davutoğlu için 'eski başbakan' ifadesini kullanmakla yetiniyor. Ama ramazandan sonra Davutoğlu’yla ilgili ihraç sürecinin başlatılabileceği yönünde sinyal veriyor."

Öte yandan, Davutoğlu, YSK'nın seçimleri iptal kararından sonra, "31 Mart seçimleri sonrasında yaşananlar ve YSK’nın iptal kararı bu temel değerlerimizin zedelenmesine yol açmıştır" diye belirtmiş ve verilen kararı eleştirmişti.