Spor
25 Mar 2023 16:21 Son Güncelleme: 25 Mar 2023 16:23

Erden Timur'dan Zaniolo transferiyle ilgili açıklama ve Ziyech itirafı!

Galatasaray Başkanvekili Erden Timur, yıllık olağan genel kurul toplantısında kürsüye çıkarak açıklamalarda bulundu ve yaptıkları transferler hakkında bilgi verdi. Timur ayrıca takıma katılamayan bir yıldız isim için itirafta bulundu.

Galatasaray Başkanvekili Erden Timur, Nicolo Zaniolo transferi için, "Nicolo Zaniolo'yu biz almadan 6 gün önce Bournemouth'a satılıyordu 30 milyon euro karşılığında. Hatta 30 milyon euro'dan fazla bir rakama. Son gece, 5 yıl vadeyle, ilk ödemesi kasım ayında olmak üzere, yarı fiyatına aldık, 15 milyon euro'ya aldık" diye konuştu. Ziyech'in de listelerinde olduğunu ifade eden Timur, "3 dakika farkla kulübü yetiştiremedi bu da Hakim Ziyech'ti. Chelsea, 3 dakika ile yetiştiremedi" dedi.

Galatasaray Başkanvekili Erden Timur, yıllık olağan genel kurul toplantısında kürsüye çıkarak açıklamalarda bulundu ve yaptıkları transferler hakkında bilgi verdi. Timur ayrıca takıma katılamayan bir yıldız isim için itirafta bulundu.

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, sarı-kırmızılı kulübün mali kongresinde açıklamalarda bulundu. Timur'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"30 MİLYON EUROYA GİDİYORDU"

“Biz Nicolo Zaniolo’yu almadan 6 gün önce Bournemouth’a satılıyordu 30 milyon Euro karşılığında. Son gece, 5 yıl vadeyle, ilk ödemesi kasım ayında olmak üzere, yarı fiyatına, 15 milyon Euro’ya aldık. Seneye sözleşmesi dolacağı için, seyircisi evi bastığı için, Roma’yı terk ettiği için 30 milyon Euro’luk oyuncuyu 15 milyon Euro’ya aldık.”

ZIYECH İTİRAFI

Transfer konusunda bir itirafta da bulunan Erden Timur, "Nasıl aldık diye şey yaparsak, biz transferin son gününde şöyle bakıyorduk, "Ya oyuncunun son anda vazgeçtiği ya da kulübün son anda vazgeçtiği". Öyle durumlarda travmatik bir şey oluyor. Oyuncu kulübe, kulüp oyuncuya küsüyor. 2 tane oyuncu bulduk. Bir tanesi kulübünde kaldı. 3 dakika farkla kulübü yetiştiremedi bu da Hakim Ziyech'ti. Chelsea, 3 dakika ile yetiştiremedi, kaldı. Diğeri de Zaniolo'ydu. Seneye de sözleşmesi dolacağı için, seyircisi evi bastığı için, Roma'yı terk ettiği için 30 milyon euro'luk oyuncuyu 15 milyon euro'ya aldık. Cebimizden de bir kuruş çıkmadı. Mantığını da anlattım. 6 ay oynamayacaktı Roma'da. Bir sene sözleşmesi kalmış oluyordu. 6 ay oynamamış ve son senesi kalmış bir oyuncuyu 30 milyon euro'ya satamayacaklardı. Bizim de transfer dönemimiz uzun olduğu için böyle oldu." ifadelerini kullandı.