Medya
02 Eyl 2014 10:58 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:37

En çok hayatını kaybeden sanatçılar konuşuldu!

Medya Takip Merkezi (MTM) magazin basınında çıkan haberleri inceleyerek, ay genelinde öne çıkan isimleri sıraladı.

Medya Takip Merkezi (MTM), Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) için magazin basınında çıkan haberleri inceleyerek, ay genelinde öne çıkan isimleri sıraladı. Araştırmaya göre, Ağustos ayında hayatlarını kaybeden Murat Göğebakan ve Oscarlı aktör Robin Williams basında en çok yer alan isimler oldular.

Medya Takip Merkezi'nin yaptığı araştırmaya göre, Ağustos ayında hayatını kaybeden ünlü şarkıcı Murat Göğebakan, ay boyunca en çok haberi yapılan isim oldu. Uzun süredir kanser tedavisi gören Murat Göğebakan, yoğun bakımda verdiği hayat mücadelesini kaybederek sevenlerini üzdü.

Şarkıcı, son olarak Recep Tayyip Erdoğan için bestelediği 'Uzun Adam' şarkısıyla gündeme gelmiş, şarkı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de kullanılmıştı. Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı için yaptığı mitinglerde merhum şarkıcı için dua istemişti. Birçok ünlü ismin başsağlığı mesajları yayımlaması, Göğebakan ile ilgili haberlerin artmasına neden oldu.

MGD için hazırlanan aynı araştırmaya göre; Ağustos ayında en çok haber olan bir diğer ünlü isim geçtiğimiz ay hayatını kaybeden Amerikalı aktör Robin Williams oldu. Ağustos ayında beklenmedik bir şekilde hayatını kaybeden Oscarlı aktör, ölümü ile ilgili çıkan iddialarla haberlere konu edildi. 

Acun Ilıcalı, Hülya Avşar ve Demet Akalın, ay boyunca magazin basınında en çok yer alan diğer isimler oldular.