Medya
01 Haz 2021 08:31 Son Güncelleme: 01 Haz 2021 22:07

Duayen gazeteciden bomba iddia! Erdoğan cumhurbaşkanı adayı olarak kimi seçer?

Usta gazeteci Orhan Uğuroğlu bugünkü köşe yazısında çok çarpıcı bir iddia öne sürdü.

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aynı göreve bir daha seçilemeyeceğini öne sürdüğü yazısında bu göreve Mevlüt Çavuşoğlu’nu önerebileceğini iddia etti.

Uğuroğlu, bugünkü köşe yazısında Erdoğan’ın 3. kez Cumhurbaşkanı olamayacağını söyledi. Konu hakkında hukukçuların görüşlerine yer veren Uğuroğlu, yazısının devamında şunları yazdı:

"Erdoğan aday olamayacağına göre AKP ya da Cumhur İttifakı'nın adayı olarak kimi aday yapar? Berat Albayrak Merkez Bankası kaynaklarını eritip "128 milyar nerede?" sorusu nedeniyle şansını kaybetti. Binali Yıldırım ile Süleyman Soylu'yu ise Sedat Peker harcadı.

Devlet Bahçeli deseniz o iktidar olmaktan çoktan vazgeçti. Ben AKP kulislerinde en çok adı geçen ismi açıklayacağım: - Mevlüt Çavuşoğlu.

Gerek Amerika gerek Rusya gerekse Avrupa Birliği ilişkileri açısından Çavuşoğlu kuşkusuz önemli bir isim. Ancak gerçeği söylemek gerekirse; Cumhur İttifakı yani AKP ve MHP kimi aday çıkartırsa çıkarsın, AKP iktidarı kaybedecektir."

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN