Medya Günlüğü
11 Şub 2020 13:26 Son Güncelleme: 11 Şub 2020 13:31

Dilipak'tan sonra Fadime Özkan da darbe uyarısı yaptı: Postal kokusu geliyor!

Dün Abdurrahman Dilipak, son yaşanan olaylar ve ABD'de Pentagon'a sunulan raporlar üzerinden darbe uyarısında bulunmuştu. Bugün de Star yazarı Fadime Özkan, FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmalarının arkasında postal kokusunun geldiğini yazdı.

Google Haberlere Abone ol

İdlib'de yaşananlar, ABD'de Pentagon'a verilen raporlar, iç siyasetteki gerginlikler ve İlker Başbuğ'un açıklamaları...

Yaşanan hareketli siyasi ortamı yorumlayan Star yazarı Fadime Özkan, özellikle FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmalarının arkasından postal kokusunun geldiğini ifade etti. Hem de sadece FETÖ'cüler değil FETÖ öncesi Gladyo yapılanmasının da harekete geçtiğini belirtti. 

İşte Fadime Özkan'ın darbe uyarıları:

Son zamanlarda belli odaklardan yayılan koku ve pompalanan korku havayı epey ağırlaştırdı.

“Bir şeyler olacak”, “büyük bir şey yaklaşıyor” diyerek ikinci 15 Temmuz hazırlığından bahsediyorlar. Bir fısıltı özellikle dolaştırılıyor ortalıkta.

CIA’in gölge kuruluşu Rand Corporation’ın Pentagon için hazırladığı rapor, havaya yayılan eskimiş postal kokusunun asıl kaynağı sayılabilir.

Sadece FETÖ’nün değil, FETÖ öncesi GLADYO yapısının, askeri darbelerin ve vesayet düzeninin sahibi olan odakların yeni bir tasarım içinde olduklarını biliyorduk zaten. Raporla bunu teyit etmişler.

Tam bağımsızlık mücadelesi veren Türkiye’nin içişlerine karışıyorlar açıkça. Türkiye’yi yeniden ABD yörüngesine oturtmak için “Orta kademe subaylar (FETÖ) tasfiyeden rahatsız, darbe yapabilir” diyorlar.

NATO’cu komutanlara atıfla “askerden askere yeni bir ilişki”nin kurulmasının hayati önem taşıdığı vurgulanırken “siyasi ayak” tasarımdan şöyle bahsediliyor:

“Türkiye’de yaşayabilir bir muhalefet lideri ya da koalisyonunun ortaya çıkması durumunda Erdoğan ve AKP 2023’te iktidardan söküp atılabilir. Bu durumda Türkiye’den daha uzlaşmacı bir yaklaşım beklenebilir çünkü 2018’te parlamentoya seçilen üç muhalefet partisi de NATO ve AB ile ilişkilerin canlandırılmasına yönelik çağrılarda bulunuyorlar.”

Yeni oluşumlarla takviye edilen “ABD dostu muhalefet” Pazar günü oksimoron bir faaliyette görüldüğü gibi işbirliği içinde zaten bir süredir.

Söylem birliği de var ayrıca. Kemalistler, jakobenler, vesayet severler, şahsi ikbalini memleket selametinden üstün tutanlar ve CHP’nin başını çektiği karşı bloğun şaşmaz savunucuları…

Halkın yüzde 52 oyuyla seçilmiş, anayasal olarak yetkilendirilmiş ve 82 milyonun şahitliğinde 7/24 çalışan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini gayri meşru ilan etmek için omuz omuza çaba veriyor.

Son buluşları “saray rejimi” ifadesi...

Yazının tamamı için tıklayın...