Medya
20 Ağu 2019 14:44 Son Güncelleme: 20 Ağu 2019 14:56

Dilipak trollerden dert yandı: Zalimler için yaşasın Cehennem!

Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, AKP’ye yönelik eleştiriler getirdiği yazısında “Zalimler için yaşasın cehennem” diye tepki gösterdi.

Abdurrahman Dilipak, “Ne aceleci bir topluluk olduk!” başlıklı yazısında “Her şeyin bir vakti zamanı vardır. O zaman geldiğinde o şey olur. Bunu kimse engelleyemez. Seçim ne zaman, Bakanlıklarda değişiklik olacak mı? Herkes konuşuyor. Ben de Bakanlıklarda değişiklik olması gerektiğini söylüyorum. Ama sonuç beni ilgilendirmiyor.. Ben kendi fikrim yanında toplumsal talebi dile getirmem, bu konuda yaşadığım zamana ve mekana olan şahidliğimi muhataplarına taşımam gerek. Usul ve füru açısından bu bir görev..” ifadelerini kullandı.

“Bakanların değişmesi, değişmesini isteyenler, istemeyenler her kim ne yapıyorsa ve onu ne için yapıyorsa Allah indinde bir dereceye sahip olacaktır. Ve bil gaderi hayrihi ve şerrihi minellahu teala..” diyen Dilipak şöyle devam etti:

“Sonunda Allah’ın dediği olacaktır. Ve bu süreçte kim niye istiyor, ya da niye istemiyorsa, sonuç ne olursa olsun ona göre muaheze olacaktır. Bazı isteyenler ve bazı istemeyenler kaybedecekler ya da kazananlardan olacaklardır. Tabii ve elbette ameller niyetlere göredir. Ancak cehennemin yollarının iyi niyet taşları ile döşeli olduğunu da unutmayalım. Tek başına iyi niyet yetmez, o konuda bilgi sahibi olmak, istişare şûra yapıp yapmamak da bu sonuçta etkili olacaktır..”

“EVET, TROLLERDEN ŞİKAYETÇİYİM”

Abdurrahman Dilipak, “Evet, trollerden şikayetçiyim” diyerek şöyle tepki gösterdi:

“Ama onlar gittikleri yoldan memnunsalar devam etsinler. Allah (cc) Cenneti de, Cehennemi de boşuna yaratmadı. Birileri Cennete ve Cehenneme nasıl gidecek. Zalimler için yaşasın Cehennem. İnşallah çok geç olmadan tevbe eder ve vazgeçerler.”