Medya
30 Nis 2021 11:54 Son Güncelleme: 30 Nis 2021 12:23

Can Ataklı'dan bomba iddia: İktidar, İslami kurallara yumuşak geçiş yapmaya çalışıyor

Gündemin bir numaralı tartışma konusu alkol satış yasağının yankıları sürerken, Can Ataklı'dan ilginç bir iddia geldi. Ataklı, iktidarın İslami kurallara yumuşak geçiş yapmaya çalıştığını öne sürdü.

Korkusuz yazarı Can Ataklı, bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu, Ramazan Bayramı’nı da kapsayan 17 günlük tam kapanma süresince alkollü içki satışının da yasaklanmasını, “iktidar zihniyetinin İslami kurallara yumuşak geniş yapmaya çalışması” olarak değerlendirdi.

“Amacı da çok belli… Din devletlerindeki uygulama yapılıyor bizde de. Birkaçı hariç Müslüman ülkelerde içki satışı ve servisi yok” diyen Ataklı, “Türkiye’yi de bir din devleti gibi yönetmek isteyen iktidar zihniyeti, İslami kurallara yumuşak geçiş yapmaya çalışıyor” diyerek şunları kaydetti:

“Zihnindeki bu düşünceyi eyleme geçiren iktidar, sıra milyonların bu kapama sırasında ne yiyip içeceğine gelince birden sessizleşiyor. İçkiye bu kadar kafayı takıp mesai harcayacaklarına, milletin derdi olan çorbayı biraz düşünseler şu kapama günlerini daha rahat atlatabilirdik. Ama şimdi millet panik içinde oradan oraya savruldu. Umarım ve dilerim, 17 gün sonra eskisinden kötü hale gelmiş olmayız.”

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN